Vstup do Armády SR

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
MaximusMeridus
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 13 dub, 2016 20:34

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod MaximusMeridus » čtv 5 kvě, 2016 10:49

Sliacan, napísal som ti súkromnú správu SZ

Peterr
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15 kvě, 2015 11:51

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Peterr » čtv 19 kvě, 2016 10:13

Zdravím. Prišiel mi list ohľadom výberového konania a chcem sa spýtať na fyzické tety. Previerka fyzickej spôsobilosti spôsob vykonávania jednotlivých discciplín a normy nájdem na stránke personal.mill.sk v priebeh výberového konania no nič také tam neviem nájsť. Mohol by mi sem prosím Vás niekto napísať normy pre 12minutovku - koľko metrov treba zabehnúť, pri zhyboch koľko mám času a koľko ich treba spraviť a pri beh na 60m za aký časový limit treba zabehnúť . Vopred ďakujem.

anonym54
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11 dub, 2016 15:21

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod anonym54 » pát 20 kvě, 2016 2:33

Ahoj, na vecer ti dám link, na 60m mas nieco cez 9 sekund, zhybov je tak ze musis spravit 6 minimalne a 12 minutovka odbehnut cca 2400 metrov podla toho aj ako si starý.

Peterr
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15 kvě, 2015 11:51

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Peterr » pát 20 kvě, 2016 10:33

Pozrel som si to poriadne už som to našiel diky.

Rastislav
Desátník
Desátník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 23 dub, 2011 12:28

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Rastislav » pát 20 kvě, 2016 11:58

......

Hraskovnik
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 črc, 2016 19:39

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Hraskovnik » pát 22 črc, 2016 19:49

Dobry den. Chcem sa podelit o moju skusenost ako sa na akademiu ozbrojenych sil Generala Milana Rastislava Stefanika nedostat. Pripravoval som sa ako som chcel a nedostal som sa tam. Behaval som v lese od nevidim do nevidim za akehokolvek pocasia, tmy a samoty. Chodil som na masaze, do gymu ani nehovorim ako casto a dlho. Spomeniem detail, ze za zdravotne testy som dal asi 200€ a boli v podstate vyhodene do vzduchu. A to nehovorim kolko bolo tych vybavovaciek po doktoroch. Takisto som musel dochadzat na regrutacne. Bolo nas asi 24 v ten den a jeden bol chory. Zvlastna vec, neprist na den testov svojho zivota. Domyslite ci bol 100percentne chory. Ale nic sa nedialo, rozdelili nas do dvoch skupin. Medzi tymi 12 sedeli vzadu chlapci, ktori sa cely cas rozpravali. Samozrejme vojacka psychologicka sa na nich skoro ani nekukla. Uz vedela dopredu o co ide. Potom bolo vyhlasovanie vysledkov. Vsetci boli na chodbe a cakali s napatim kto ide dalej na fyzicke testy ako sa patri. Az na 2 vynimky, ktore sa tam uskrnali po cely cas a este nevedeli vysledky. Ti chlapci vyzerali akoby v zivote este nesportovali. Samozrejme oni dvaja spravili, boli na testoch v ten isty den v tej istej skupine a sedeli pri sebe ako teplosi aby obaja spravili. Skola s takym menom by sa mohla zamysliet trosku aby sa to nerobilo tak okato. Aj ked viem ze za tym je skupina prijimatelov z nasej slavnej OSSR. Mne povedala, ze sobnostne som spravil a tie druhe nie. Vysledky mi nepovedala, neukazala. Radsej ma na fyzicke testy ani nepustili. Tam by uz znamosti velmi nepomohli. Ale ved jasne cim mensia konkurencia tym vacsia tlacenka. Rychlo som to tu opisal za pripadne chyby sa ospravedlnujem nekontroloval som to som dost aj tak zaneprazdneny aby som sa este aj ponizoval. Jednoducho toto mi nedalo ludia nenapisat to. Odporucam ani si tam nepodavajte prihlasku. Fuj hnus, humus!

PatrikC
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 2 srp, 2016 15:27

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod PatrikC » sob 13 srp, 2016 11:25

zdravim 5septembra ma byt vyyhlasene dalsie vyberove konanie do OS SR ,chcem si dat prihlasku a skusit to nakolko som to uz raz skusal pred 4rokmi no len som nepresiel psychotestami bol som vtedy nejaky rozruseny a podobne.Tak uvidim co to bude tento rok ale hadam sa tam dostanem,nejake rady,tipy a triky :D beru teraz dost ci ako to je?

Mato
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: sob 27 kvě, 2017 21:27

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Mato » sob 27 kvě, 2017 21:37

Zdravím Vedel by mi niekto odpovedať alebo nejaký vojaci ktory by vedeli dat odpoved ? Mam Titul Bc. a budem teraz v poslednom ročníku na právnickej vysokej škole. Čítal som toho vela je teda vysokoškolských ľudi a hlavne právnikov v armáde malo ? Získam vďaka škole hodnosť poručíka ? Vedia mi tam ponúknuť nejaké vhodne miesto ak take v armáde existuje v oblasti prava ? Dakujem naozaj za všetky odpovede na moje otazky.

Hoodlum
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 17 kvě, 2017 16:22

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Hoodlum » sob 3 čer, 2017 8:54

Mato píše:Zdravím Vedel by mi niekto odpovedať alebo nejaký vojaci ktory by vedeli dat odpoved ? Mam Titul Bc. a budem teraz v poslednom ročníku na právnickej vysokej škole. Čítal som toho vela je teda vysokoškolských ľudi a hlavne právnikov v armáde malo ? Získam vďaka škole hodnosť poručíka ? Vedia mi tam ponúknuť nejaké vhodne miesto ak take v armáde existuje v oblasti prava ? Dakujem naozaj za všetky odpovede na moje otazky.


S titulom Mgr. z prava mas sancu nastupit na vyberove konanie pre absolventov vysokych civilnych skol. Ak by si absolvoval uspesne vsetky kola vyberoveho konania caka ta zakladny vycvik (asi 5 tyzdnov) a potom dostojnicky kurz (az 6 mesiacov) az nasledne si vymenovany do hodnosti porucik.

Tento rok v okruhu predurcenych funkcii napr. funkcia pravnika nebola mozno o rok bude. Takisto ti neviem odpovedat ci by si bol pre armadu zaujimavy ako cerstvy absolvent "len" s titulom Mgr. bez atestacie (alebo ako to volate) na JUDr.

Ja som tento rok absolvoval vyberove konanie pre absolventov vysokych skol (uspesne) tak ak by si mal este nejake otazky (alebo niekto iny) kludne piste sem.

trionq
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29 čer, 2017 15:34

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod trionq » čtv 29 čer, 2017 15:42

Zdravím, 12.6 som úspešne absolvoval vyberové konanie k dôstojníkom a odvtedy nemám žiadne info či mi niečo bude ponuknute alebo nie. Viem že v inom okrese už nabrali nejakých ľudí hneď na druhy týždeň. Otazka - do kedy by mi mali dať vedieť ? Nástupné termíny sú august/január

Hoodlum
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 17 kvě, 2017 16:22

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Hoodlum » pát 30 čer, 2017 12:46

trionq píše:Zdravím, 12.6 som úspešne absolvoval vyberové konanie k dôstojníkom a odvtedy nemám žiadne info či mi niečo bude ponuknute alebo nie. Viem že v inom okrese už nabrali nejakých ľudí hneď na druhy týždeň. Otazka - do kedy by mi mali dať vedieť ? Nástupné termíny sú august/január


Ten termin, ktory si uviedol mi nesedi - pokial viem posledne kolo "vyberoveho konanie" sa konalo 14.6. (teda kazdu stredu od 17.5.), ale k veci - do 10 dni od posledneho kola (14.6.) by si mal dostat postou vyrozumenie. Ak dostanes vyrozumenie postou znamena to automaticky, ze ta neprijali, ak by ta prijali tak by ti pravdepodobne uz telefonovali.

cvrceklg
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: úte 6 čer, 2017 19:48

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod cvrceklg » sob 8 črc, 2017 21:11

trionq píše:Zdravím, 12.6 som úspešne absolvoval vyberové konanie k dôstojníkom a odvtedy nemám žiadne info či mi niečo bude ponuknute alebo nie. Viem že v inom okrese už nabrali nejakých ľudí hneď na druhy týždeň. Otazka - do kedy by mi mali dať vedieť ? Nástupné termíny sú august/január


Aj ja som bola na skusky 8.6 a tiez ma nevybrali a to som zistila nahodou ked som volala na regrutacne stredisko ze co a ako lebo sa mi to zdalo dlho, minuly rok mi prislo skoro vyrozumenie ze som nespravila no tento rok este stale nic.

cvrceklg
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: úte 6 čer, 2017 19:48

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod cvrceklg » sob 8 črc, 2017 21:13

Hoodlum píše:
trionq píše:Zdravím, 12.6 som úspešne absolvoval vyberové konanie k dôstojníkom a odvtedy nemám žiadne info či mi niečo bude ponuknute alebo nie. Viem že v inom okrese už nabrali nejakých ľudí hneď na druhy týždeň. Otazka - do kedy by mi mali dať vedieť ? Nástupné termíny sú august/január


Ten termin, ktory si uviedol mi nesedi - pokial viem posledne kolo "vyberoveho konanie" sa konalo 14.6. (teda kazdu stredu od 17.5.), ale k veci - do 10 dni od posledneho kola (14.6.) by si mal dostat postou vyrozumenie. Ak dostanes vyrozumenie postou znamena to automaticky, ze ta neprijali, ak by ta prijali tak by ti pravdepodobne uz telefonovali.


a teba vrali ? ja som bola uz 2 rok ale uz to premna skoncilo nemam viac sil sa s tym natahovat. Ja som bola na vyber 8.6 a bola som prekvapena lebo dost vela nepreslo cez psycho.

Swoby
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20 srp, 2017 10:56

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Swoby » ned 20 srp, 2017 10:59

Mám 17r. Chcel by som ísť do armády, je podstatný vek?, A kde by som mohol podať žiadosť?. Ďakujem.

MON
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 1 říj, 2017 10:57

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod MON » ned 1 říj, 2017 11:20

ahojte , prosim o radu.
Chcela by som sa stat profesionalnou vojackou .
Na stranke som nasla informacie a podmianky ale aj tak mam z toho gulas.
Ako prve sa tam pise , ze je treba ist na regrutacny podla miesta trvaleho bydliska po vyhlaseni vyberoveho konania .
Mohli by ste mi presne a jednoducho poradit a odpoved ci to vsetko chapem spravne a ako nato ?

1: Profesionalny vojak : je docastna alebo stala stastna sluzba ?

2: ak sa chcem stat prof. vojakom, naprv sa musim hlasit do pripravnej statnej sluzby alebo do docastnej/stalej statnej sluzby ?

3: vyberove konanie vyhlasuje personalny urad :
- musim cakat na vyberove konanie alebo si mozem pocas celeho roka podat ziadost ?
- kolko krat do roka sa kona vyberove konanie
- po vyhlaseni vyberoveho konania musim ist na regrutacny urad so ziadostou alebo mozem ziadost poslat aj elektronicky?
(ak ano ako by mala vyzerat a do coho sa to zas hlasim. do pripravnej alebo docastnej )

4: ak idem osobne co vsetko si musim priniest so sebou ? ( na uplne prvy kontakt s regrutacnym )
5: ake mavaju zaradenie zeny v armade.
-ak ziadam o vstup do pripravnej statnej sluzby ( nebude to znamenat , ze sa hlasim len na vycvik napr. do dobrovolneho vojska ) ?
vopred Vam dakujem pekne za odpovede


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“