Vstup do Armády SR

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
radov2
Vojín
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: pát 4 úno, 2011 18:48

Vstup do Armády SR

Příspěvekod radov2 » pát 4 úno, 2011 18:59

Zdravím, mám 16rokov a po skončený strednej školy by som chcel vstúpiť do Armády SR. Prosím vás aké sú podmienky na prijatie? (testy, škola...)
Mohol by som sa prihlásiť hneď po skončený školy ?, alebo je lepšie urobiť si dáku vysokú vojenskú školu alebo ako to je ?


A poradili by ste mi prosím niekto ako správne trénovať ruky lebo tie mám trocha slabšie. Od malička sa venujem cyklistike a ruky som v treningu zaradené nemal. Pre uvedenie do obrazu behám 15-20km kvôli kondičke a 110km na bicykli. Pred mesiacom som si kúpil hrazdu tak sa na nej dvíham zo zvesenej polohy po bradu. Mám kúpiť činky ? alebo ako zefektívniť môj tréning ?

ps.: Mám 186cm a 69kg

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod kapitan » sob 5 úno, 2011 10:00

radov2 píše:Zdravím, mám 16rokov a po skončený strednej školy by som chcel vstúpiť do Armády SR. Prosím vás aké sú podmienky na prijatie? (testy, škola...)
Mohol by som sa prihlásiť hneď po skončený školy ?, alebo je lepšie urobiť si dáku vysokú vojenskú školu alebo ako to je ?


A poradili by ste mi prosím niekto ako správne trénovať ruky lebo tie mám trocha slabšie. Od malička sa venujem cyklistike a ruky som v treningu zaradené nemal. Pre uvedenie do obrazu behám 15-20km kvôli kondičke a 110km na bicykli. Pred mesiacom som si kúpil hrazdu tak sa na nej dvíham zo zvesenej polohy po bradu. Mám kúpiť činky ? alebo ako zefektívniť môj tréning ?

ps.: Mám 186cm a 69kg


Po skončení strednej školy máš dve možnosti:
1. uvažovať o vysokej škole - Akadémia ozbrojených síl Liptovský Mikuláš - bližšie info www.aos.sk - cieľ: začneš kariéru profesionálneho vojaka ako dôstojník
2. prihlásiť sa na Územnej vojenskej správe podľa Tvojho trvalého bydliska - bližšie info www.profesionalnaarmada.sk a www.personal.mil.sk - cieľ: začneš kariéru profesionálneho vojaka ako mužstvo neskôr poddôstojník.

POZOR: ak začneš kariéru ako mužstvo (teda bod. 2) už sa dôstojníkom nestaneš!!!!!

TVOJA POSTAVA: svaly až také dôležité nie sú (myslím čo do objemu). Podľa toho čo si napísal problémy s obezitou nemáš :lol: :lol: :lol:
Skôr si šľachovitý typ a vzhľadom na Tvoju výšku postavy mohol by si vykonávať službu v čestnej stráži prezidenta alebo ozbrojených síl SR.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

radov2
Vojín
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: pát 4 úno, 2011 18:48

Příspěvekod radov2 » sob 5 úno, 2011 19:58

Ok vďaka, a prosím ťa ako je to s tými šaržami... mohol by si mi prosím ťa napísať stupnicu od bažanta až po generála. A kebiže idem na 2. za koľko by som sa mohol vypracovať na profesionálneho vojaka, alebo stráž prezidenta.

ps.: zo mzdou je to ako ? počul som že sa okolo 8týždnou zacvičuješ a potom ty začína služba ale ešte do toho nevidím, vopred vďaka za objasnenie.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 8 úno, 2011 7:19

radov2 píše:Ok vďaka, a prosím ťa ako je to s tými šaržami... mohol by si mi prosím ťa napísať stupnicu od bažanta až po generála. A kebiže idem na 2. za koľko by som sa mohol vypracovať na profesionálneho vojaka, alebo stráž prezidenta.

ps.: zo mzdou je to ako ? počul som že sa okolo 8týždnou zacvičuješ a potom ty začína služba ale ešte do toho nevidím, vopred vďaka za objasnenie.


Hodnosti v ozbrojených silách SR:
.mužstvo
vojak I.stupňa (len prípravná štátna služba)
vojak II. stupňa
slobodník
desiatnik
poddôstojníci
čatár
rotný
rotmajster
nadrotmajster
štábnynadrotmajster
práporčíci
podpráporčík
práporčík
nadpráporčík
dôstojníci
poručík
nadporučík
kapitán
major
podplukovník
plukovník
generáli
brigádny generál
generál major
generál poručík
generál
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 8 úno, 2011 7:24

Najprv začínajú všetci na hodnosti - vojak I. stupňa. Je to počas prípravy t.j. počas 9 týždňov základného výcviku. Už v tom čase sú samozrejme profesionálny vojaci, ktorí poberajú služobný príjem (plat). Po úspešnom absolvovaní prípravnej štátnej služby sú bezprostredne prijatí do dočasnej štátnej služby, odchádzajú k útvarom plniť tú funkciu na ktorú si podávali žiadosť.
Teda ak si niekto podal žiadosť ako príslušník čestnej stráže, tak nastúpi k útvaru čestnej stráže. Je to rovnaký útvar ako napr. mechanizovaný prápor.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

radov2
Vojín
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: pát 4 úno, 2011 18:48

Příspěvekod radov2 » úte 8 úno, 2011 21:24

Ahoj, pozeral som na profesionalnaarmada.sk a plat počas 9tyzdnov je 296 a potom sa to stupnuje viď.: http://www.profesionalnaarmada.sk/105/f ... hp?mnu=100

ale chcel by som sa spýtať, na základke som stále chodil na súťaže strielania zo vzduchovky :lol: viem nie je to Odstrelovacia zbraň :D. Ale dosť ma to baví, prosím ťa ako je to s týmito vetvami ? je to tak že sa prihlásim a zapíšem kam chcem či už je to (oddiel odstreľovačov....) alebo ma zaradia tam kde ma potrebujú ?

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pát 11 úno, 2011 9:54

radov2 píše:Ahoj, pozeral som na profesionalnaarmada.sk a plat počas 9tyzdnov je 296 a potom sa to stupnuje viď.: http://www.profesionalnaarmada.sk/105/f ... hp?mnu=100

ale chcel by som sa spýtať, na základke som stále chodil na súťaže strielania zo vzduchovky :lol: viem nie je to Odstrelovacia zbraň :D. Ale dosť ma to baví, prosím ťa ako je to s týmito vetvami ? je to tak že sa prihlásim a zapíšem kam chcem či už je to (oddiel odstreľovačov....) alebo ma zaradia tam kde ma potrebujú ?


Teda PLAT - ako som uviedol počas prípravnej štátnej služby máš hodnosť vojak I. stupňa a potom si pozri kolónku vojak II. stupňa.

Teda FUNKCIE - prijímame aj ostreľovačov, aj keď vzduchovka to teda nie je ?mrgreen? len je to závislé od toho, či v čase podanie tvojej žiadosti do armády budeme nejakého zháňať. Nie je to často obsadzovaná funkcia. Ešte je tu možnosť po dvoch rokoch služby uchádzať sa o miesto v Pluku špeciálneho určenia v Žiline. (červené barety)
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Jurajpp
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 7 bře, 2011 16:30

26 rokov mozem byt vojak

Příspěvekod Jurajpp » pon 7 bře, 2011 16:42

Moja otazka je ci mozem byt profesionalny vojak ak mam za mesiac 26 rokov? Mam zasebou zakladnu vojensku sluzbu.. stale som rozmyslal nad tymto povolanim ale teraz sa vazne zacinam zaujimat o to. Som externy student v ke na bezpecnostnom manazmente a o rok budem Bc. chcem vediet ci by mi to pomohlo v armade ak som bakalar a ci sa da v studovani pokracovat aj pocas prace profesionalneho vojaka. A zaujima ma napln prace a veci spojene stym.. za odpoved dakujem

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Re: 26 rokov mozem byt vojak

Příspěvekod TONO » pon 7 bře, 2011 19:02

Jurajpp píše:Moja otazka je ci mozem byt profesionalny vojak ak mam za mesiac 26 rokov? Mam zasebou zakladnu vojensku sluzbu.. stale som rozmyslal nad tymto povolanim ale teraz sa vazne zacinam zaujimat o to. Som externy student v ke na bezpecnostnom manazmente a o rok budem Bc. chcem vediet ci by mi to pomohlo v armade ak som bakalar a ci sa da v studovani pokracovat aj pocas prace profesionalneho vojaka. A zaujima ma napln prace a veci spojene stym.. za odpoved dakujem


Vojak môžeš byť do 30r. Za Bc. možno dostaneš večší plat. A doštudovať môžeš len vo svojom voľnom čase aby to neohrozovalo tvoj výkon služby , asi by to šlo len dištančne. Príde kapitán a ti presne povie. Niekde na fore sú už otom infošky.

Jurajpp
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 7 bře, 2011 16:30

Příspěvekod Jurajpp » pon 7 bře, 2011 19:50

ano pozrel som cele forum vela veci som zistil ale mam otazku.. ako toje z hodnostami viem ze nemoze byt kazdy general ale cital som na fore to zameranie toho vojaka to mi je nejasne.. som vyuceny kuchar mam vysku zameranu na uplatnenie v statnom sektore.. nastupim ako vojak a kazdy musi mat specificke zameranie ako je vodic , psovod.. atd a najvysiu hodnost mozem dosiahnut podvostojnik?

Duke: Smazán dvoják.

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » úte 8 bře, 2011 8:51

Jurajpp píše:ano pozrel som cele forum vela veci som zistil ale mam otazku.. ako toje z hodnostami viem ze nemoze byt kazdy general ale cital som na fore to zameranie toho vojaka to mi je nejasne.. som vyuceny kuchar mam vysku zameranu na uplatnenie v statnom sektore.. nastupim ako vojak a kazdy musi mat specificke zameranie ako je vodic , psovod.. atd a najvysiu hodnost mozem dosiahnut podvostojnik?


Na dôstojníka musíš mať vojenskú akademiú. Čo je pre teba už neskoro (to isté som riešil i ja teraz :) ) Myslím že sa tam na akadémii organizujú aj dôstojnícke kurzy, ale ako to funguje, ako sa tam dá dostať netuším. To by ma tiež zaujímalo.

Jurajpp
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 7 bře, 2011 16:30

Příspěvekod Jurajpp » úte 8 bře, 2011 15:38

ja momentalne budem koncit druhy rocnik na vyske cez leto idem do zahranicia pridem zaciatkom tretieho rocnika.. a ak chcem nastupit do slovenskej armady do konca juna 2012 kedy mam zacat si vsetko vybavovat ci bude na nete vypisane terminy...? Este ze ako toje zo stavom armady ci je velky zaujem alebo mam velku sancu ze ma zoberu.. proste ci mi vie niekto povedat percentualne ake mam sance uspiet.. viem ze to zalezi namne ci uspejem ale ci ten zaujem je velky a aky je zaujem o novych vojakov..? Tak podvostojnik nie tak aku najvysiu hodnost mozem dosiahnut?

Duke: Opět dvoják, pozor na to. ;)

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: 26 rokov mozem byt vojak

Příspěvekod kapitan » čtv 10 bře, 2011 18:07

Jurajpp píše:Moja otazka je ci mozem byt profesionalny vojak ak mam za mesiac 26 rokov? Mam zasebou zakladnu vojensku sluzbu.. stale som rozmyslal nad tymto povolanim ale teraz sa vazne zacinam zaujimat o to. Som externy student v ke na bezpecnostnom manazmente a o rok budem Bc. chcem vediet ci by mi to pomohlo v armade ak som bakalar a ci sa da v studovani pokracovat aj pocas prace profesionalneho vojaka. A zaujima ma napln prace a veci spojene stym.. za odpoved dakujem


Teda k Vášmu prijatiu do ozbrojených síl SR:
1. Maximálny vek prijatia je do 30 rokov - takže máte na prijatie ešte štyri roky.
2. K Vášmu štúdiu - neviem si veľmi dobre predstaviť akú spôsobilosť k výkonu povolania má absolvent štúdia bezpečnostného manažmentu. To by ste mohli upresniť - aspoň rozsah.
3. Neviem, čo by ste chceli v armáde robiť (akú funkciu vykonávať) a potom Vám môžem priblížiť možnosti uplatnenia.
4. Zo svojej praxe už mám nejakú predstavu, ale nechcem variť z vody.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: 26 rokov mozem byt vojak

Příspěvekod kapitan » čtv 10 bře, 2011 18:09

TONO píše:Vojak môžeš byť do 30r. Za Bc. možno dostaneš večší plat. A doštudovať môžeš len vo svojom voľnom čase aby to neohrozovalo tvoj výkon služby , asi by to šlo len dištančne. Príde kapitán a ti presne povie. Niekde na fore sú už otom infošky.


Vzdelanie nemá žiaden vplyv na výšku služobného príjmu profesionálneho vojaka. Výška platu závisí od dosiahnutej vojenskej hodnosti a dĺžky služby v ozbrojených silách SR.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » čtv 10 bře, 2011 18:18

Jurajpp píše:ano pozrel som cele forum vela veci som zistil ale mam otazku.. ako toje z hodnostami viem ze nemoze byt kazdy general ale cital som na fore to zameranie toho vojaka to mi je nejasne.. som vyuceny kuchar mam vysku zameranu na uplatnenie v statnom sektore.. nastupim ako vojak a kazdy musi mat specificke zameranie ako je vodic , psovod.. atd a najvysiu hodnost mozem dosiahnut podvostojnik?

Duke: Smazán dvoják.


Tá otázka je trošku pomotkaná, tak odpoviem čo som pochopil alebo vydedukoval.
Najvyššia hodnosť v kategórii poddôstojník je štábnynadrotmajster. K predstave o dosiahnutí tejto hodnosti je to taký "poddôstojník - generál". Na každom útvare (prápore) je iba jeden.
Neviem si predstaviť aký máte vyštudovaný odbor "na uplatnenie v štátnom sektore" - toto skúste nejako priblížiť.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“