Vstup do Armády SR

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
lajos204
Desátník
Desátník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 25 bře, 2015 14:58

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod lajos204 » pon 29 čer, 2015 15:24

190 cm ? Tak to ani do tanku nevojdeš chlape :D Ale nie robim si srandu.Tankisti co viem patria k pozemnym silam takze asi tolko.Co sa tyka toho selestu viac ti povie kardiolog po vysetreni EKG ale selest je dost velky problem pri zdravotnej prehliadke.Viac ti povie tvoj doktor on sa vyjadri ci si alebo niesi zdravotne sposobily a podla toho sa to bude odvijat dalej...

rados
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: pát 26 čer, 2015 20:30

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod rados » úte 30 čer, 2015 13:47

Aha , dobre Ďakujem . Pôjdem a zistím čo a ako ...

Stanislav
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11 črc, 2015 18:04

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Stanislav » sob 11 črc, 2015 18:14

Zdravim prihlásil som sa do OS SR a mam otazku ohladom zdravotnej dokumentácie.
V mojej zdravotnej dokumentácii u mojej lekárky nemám uzatvorené viaceré liečby ako napríklad. U alergologa sennu nadchu z ktorej som sa dostal a dalej k lekarovi nechodil . U chyrurga operáciu kolena od ktorej tiez nemam oficialnu spravu o vylieceni. A u psychologa poruchu učenia z ktorej som sa tiez dostal ale nemám konečnu správu. Je to problém a musim doplnit záverečné správy?

lajos204
Desátník
Desátník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 25 bře, 2015 14:58

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod lajos204 » úte 14 črc, 2015 13:53

Zalezi od toho kedy si si tymto vsetkym presiel ak to bolo 10 rokov do zadu a to nieje davno aktualne malo by to byt v pohode ale ak su tieto zaznamy stare par mesiacov musis mat potvrdenie od svojho lekara ze si v poriadku.Ak prejdes vsetkymi zdravotnymi prehliadkami a vysetrienami so statusom sposobily nevidim problem.

adko_13
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 15 led, 2015 0:35

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod adko_13 » pon 20 črc, 2015 20:47

Dobrý večer, mám záujem študovať na AOS v Liptovskom Mikuláši. Dostala sa mi do uši taká informácia, že od budúceho roka nebude denné štúdium 3 roky Bc. a potom 2 externe ing. ale rovno 5 rokov denného štúdia. Je to pravda, neviete niekto o tom niečo? Ďakujem.

Marekn
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14 črc, 2015 16:30

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Marekn » pát 24 črc, 2015 11:47

Zdravím, chcel by som sa len spýtať ako je to s tými kľukmi, viem že minimum je 24 ale za aký čas preto že dozvedel som sa že za 30 sek. ale inde zasa bolo písané že za minútu, ďakujem za odpoveď.

adko_13
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 15 led, 2015 0:35

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod adko_13 » pát 24 črc, 2015 13:44

Áno, limit je 24 kľukov za 30 sekúnd.

marekK50
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18 srp, 2015 20:38

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod marekK50 » úte 18 srp, 2015 20:47

Dobry den, za dva roky (po ukonceni stredoskolskeho vzdelania) mam zaujem nastupit na AOS v Lip. Mikulasi. Mam zopar otazok, ktore ma dost zaujimaju.
1. Studujem odbor Technicke lyceum na strednej odbornej skole, co je gymnazialny odbor, ale su tu vyucovane technicke predmety (fyziky, elektrotechnika,chemia atd.) a je to zamerane hlavne na IT (programovanie, siete,....) - mam vacsiu sancu dostat sa na AOS v odbore Vojenske spojovacie a informacne systemy, ako absolvent klasickeho gymnazia?

2. Po prijati na studium to prebieha asi tak, ze najprv je 9 tyzdnovy vycvik, potom klasicky semestre ako aj na civilnej + vycviky. Cital som, ze student AOS je uz ako vojak v sluzbe, cize ked ma napr. student rozvrh len na napr. 3 dni, ostatne dva dni sedi v kasarni ako klasicky vojaci a vykonava nejake prace? Alebo je to ako na civilnej, odsedim prednasky a mozem si robit co chcem?

3. Po dostudovani prveho stupna VŠ, mam zarucene ze ma ozbrojene sily prijmu? Su aj potom nejake psychotesty a pod. ? Nemusim sa obavat, ze vystudujem skolu a povedia mi, ze koncim?

4. Musi vojak vediet plavat? Viem ze na prijimackach plavanie neni, ale potom pocas studia ci nie su nejake skusky.

5. Po dostudovani troch rokov ma student hodnost porucik, Na aku hodnost je realne sa dopracovat z porucika? da sa z poručika dopracovať napr. na generala ? :) alebo musi mat potom este druhy stupen popr. postgradualne studium?

6. Na ake pracovne pozicie su obsadzovani absolventi odboru Vojenske informačne a spojovacie systemy? Aj do vojenskeho spravodajstva?

7. Aku hodnost ma absolvent 2. stupna ? Cize ked nie som Bc. ale Ing.

8. Kolko priblizne ludi sa hlasi na odbor Vojenske informačne a spojovacie systemy? Nikde neviem najst udaje z poslednych rokov.

To je asi všetko, aj ked mam pocit ze som na nieco zabudol :D
Dakujem za zodpovedanie.

Creativ
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17 lis, 2015 20:11

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Creativ » úte 17 lis, 2015 20:15

Dobrý , chcem sa spýtať ak chcem sa sa stať vojakom a mam pigmentove škvrny či to je problem alebo nie ? ? :|

pukyno98
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22 lis, 2015 14:07

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod pukyno98 » ned 22 lis, 2015 14:12

Dobrý den
chcem sa opytat mam zaujem po skole isť k OSSR ale ma to asi dost podstatný hačik, mam dojem ze doplatim na mladícku hlupost ked som kradol a mam zato zapist (bola to malickost, a asi milion krat som to postupom casu olutoval) a chcem sa dozvedieť ci aj stimto zápisom ako priestupok mam možnosť sa dostať este k armáde.
Prospech mam stale s vyznamenanim.
Ďakujem na kazdu odpoved

radov2
Vojín
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: pát 4 úno, 2011 18:48

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod radov2 » čtv 7 led, 2016 21:49

Srdečne zdravím všetkých, je tomu 5rokov čo som tu písal naposledy... dokončil som bežnú akadémiu (nie vojenskú) skúsil robiť prácu ktorá ma baví... ale nedalo mi to spať. Dal som si prihlášku na profesionálneho vojaka, držte mi prosím palce ;) ak to dokážem s radosťou Vás poinformujem, ak nie urobím to isté aby ste vedeli čomu sa vyvarovať ale takúto eventualitu si neviem a nechcem pripustiť !.

S pozdravom Rado

margut89
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10 dub, 2016 11:21

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod margut89 » ned 10 dub, 2016 11:43

Zdravím Vás. Mám 26 rokov a rozmýšľam o vstupe do armády. Mám skončenú vysokú školu bezpečnostného manažérstva v Košiciach (ing. titul ) a strednú školu Obchodná akadémia. Chcel by som sa opýtať či absolvent tejto školy má nejaké výhody pri výberovom konaní a či sa môžem s touto školou stať hneď dôstojník ? Mojou nevýhodou je že slabšie vidím do diaľky ( pravé oko -2 a ľavé oko - 2,25 ) mam aj sennú alergiu a kus zvýšený krvný tlak (cca 135/85) inak som úplné zdravý. Aktívne sa venujem posilňovaniu 8 rokov , obľubujem streľbu zo vzduchových zbraní a mám rad psov :) . Moja výška je 181 cm a váha 93 kg. Akú funkciu vojaka by ste mi odporučili ? A mám šancu sa k vojakom dostať s mojim zdravotným stavom ? Ďakujem za odpoveď.

MaximusMeridus
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 13 dub, 2016 20:34

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod MaximusMeridus » stř 13 dub, 2016 20:41

Ahojte. Číta tu niekto z okolia Zvolena, kto sa chystá v tomto roku (2016) na výberové konanie pre absolventov civilných vysokých škôl pre hodnostný zbor dôstojníkov? Ak máš záujem spoločne zapracovať na fyzickej kondícii a nadviazať kontakt možno s budúcim kolegom, napíš mi súkromnú správu.

sliacan
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: pon 2 kvě, 2016 16:05

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod sliacan » pon 2 kvě, 2016 16:34

Ako to je na fyzickych testoch .. lebo napriklad ( 12 min, beh na 60 m , clnkovy 10x10) su u mna bez problemov ale sed lah a hrazda je pre mna skoro nesplnitelna uloha ... povedzme ze by som na testoch nespravil sed lah tak som automaticky vyradeny z vyberu ?? lebo 44/41 za minutu je pre slabo trenovaneho cloveka podla mna celkom tazko splnitelne.... dakujem za odpoved

MaximusMeridus
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 13 dub, 2016 20:34

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod MaximusMeridus » stř 4 kvě, 2016 18:33

Ahoj sliacan, povinné je 12minutovka to hovoríš že si na tom OK. Voliteľné máš člnkový alebo 60ka to si tiež OK ako píšeš, musíš si jedno z toho vybrať. A druhá kombinácia z ktorej si musíš jedno vybrať je sed-ľah alebo zhyby. Takže áno ak nespravíš sed-ľah alebo zhyby, tak budeš vyradený. Drž sa


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“