Vstup do Armády SR

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Mil338
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 lis, 2014 5:10
Bydliště: Medzilaborce

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Mil338 » ned 30 lis, 2014 20:28

harino píše:Zdravím, chcel by som sa opýtať .. chcel by som isť do armády SR .. mám ukončenú strednú školu bez maturity, čiže mám len výuční list .. dá sa v armáde uplatniť aj bez maturity ? chcel by som vedieť kam sa dá dostať v armáde bez maturity ? strašne ma láka VP (vojenská polícia) / špecialne jednotky / výsadkary .. dá sa dostať na takéto miesta aj bez maturity ? mám 19 rokov, športujem od malička .. venujem sa Naturalnej kulturistike, mám za sebou aj nejaké bojové športy ako je napr. Kick box .. nefajčím, nepijem ani nič podobné .. žiadne zápisy ani priestupky nemám tak tiež žiadne ťažké choroby .. som zdravý a zdatný chalan .. za odpovede vopred,, Ďakujem ,, ?wink?


Tak dúfam, že neodpovedám neskoro. Aspoň dačo viem aké to je keď čakáš odpoveď a príde po roku...
Ale. Bez maturity je vstup v armáde veľmi komplikovaná vec. Bez maturity sa môžeš dostať na pozície ako:
Strelec, Guľometník a pod. Klasické pozície kde ti netreba školy ako sú napr. elektrotechnická a pod. , lebo tam
berú skôr s maturitou ako bez...
VP okrem výcviku nič mimoriadne takže tak. 5PŠU bez maturity bez šance. Tam dokonca vyžadujú vysokoškolské vzdelanie. I keď
neviem prečo...
No a to že cvičíš a pod. to skôr tam pri vstupe. Oni si ťa overia. Už boli aj týpci čo makali a nestačilo. (Ja cvičím tiež) ...
Zdravý atď. Zas na výberku si ťa preveria a potom ak by sa ti podarilo tak v Martine zas...

Mil338
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 lis, 2014 5:10
Bydliště: Medzilaborce

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Mil338 » ned 30 lis, 2014 20:33

Rasto píše:Dobry den.
Mam 14 rokov a chcel by som sa stať vojakom konkretne priezkumnikom a tak sa pytam, že ake požiadavky by som mal splnať a na aku strednu školu ísť.


Dúfam, že nemáš neskoro, ale prieskumník potrebuje napr. Prieskumník obsluha potrebuje stredoškolské vzdelanie (najlepšie s maturitou)
v odbore Elektrotechnické.
Dúfam, že som ti pomohol.

Mil338
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 lis, 2014 5:10
Bydliště: Medzilaborce

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Mil338 » ned 30 lis, 2014 20:35

misticka píše:Dobrý deň,
práve som doštudovala vš, ekonomiku. Chcem sa opýtať, či by som mala v armáde reálne uplatnenie. Teda ak zohľadňujú vš, tak aj hocijakú, nielen aos? Kde, ako a kedy by som mala začať niečo robiť, aké výberové konania by mi bolo najvhodnejšie sledovať? Vždy je nutné začať "od piky" - vojaka 1. stupňa (samozrejme vynechajúc absolventa aos)? Alebo je blbosť sa tam snažiť a radšej sa orientovať inde?
Ďakujem veľmi pekne!


Ak máš ukončené vysokoškolské vzdelanie tak by som išiel na AOS... A ekonomiku. Neviem v PVO možno by sa uplatnenie našlo.

Mil338
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 lis, 2014 5:10
Bydliště: Medzilaborce

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Mil338 » ned 30 lis, 2014 20:36

Domino píše:Dobrý
Chcel by som sa spýtať.
Lebo ako som čítal príspevky a na ne odpovedeť ale na svoju otázku som bohožial nenašiel odpoveť no to sa chcem spýtať či
beru vojakov s vyšší zrastom ale može byť aj menšieho zrastum
ebo ja mám SKoro 20 rokov a meriam len cez 167cm a mám váhu možno takých 60 kil či by to bol problém?


V armáde sa výška požaduje v Čestnej stráži. Bez kozmetických chýb atď atď...

Mil338
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 lis, 2014 5:10
Bydliště: Medzilaborce

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Mil338 » ned 30 lis, 2014 20:38

janka777 píše:Dobrý deň. Chcela by somvstúpiť do armády SR. Mám vyštudovanú psychológiu. Od začiatku roka sledujem výberové konania a okruh predurčených funkcií no psychológov zatiaľ neberú nikam. Mohla by som sa hlásiť aj na nejkú inú funkciu?


Armáda psychológa má. Myslím, že viac ich nepotrebujú. Na toto sa skôr opýtaj niekoho na
regrutačnej skupine, ale nájdi si osobu, ktorú práca na Rgs. baví. Tí ti povedia vždy najviac.

ivan
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19 pro, 2014 7:42

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod ivan » pát 19 pro, 2014 7:49

Zdravym mam dotaz: dasa joinut kvam aj bez vysokej skoly?

Mil338
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 lis, 2014 5:10
Bydliště: Medzilaborce

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Mil338 » ned 28 pro, 2014 15:20

ivan píše:Zdravym mam dotaz: dasa joinut kvam aj bez vysokej skoly?



Dá samozrejme. Ale v tom prípade nie na miesto dôstojníka...
Bez vysokej školy mužstvo a poddôstojníci...

Durij
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13 led, 2015 21:32

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Durij » úte 13 led, 2015 21:42

Mam otazku....tento rok maturujem mam 17 v maji 18 ...vyska 172 kilo okolo 69...bezne cvicim turistika no problem...pochodene slovensko....Pytam sa na par veci ci tento rok beru aj takychto zelenacou...a kde sa da ako keby zacat ako vojak...proste ze trenujeme...a potom to robit ako robotu....Maturitu robim tento rok...kedy sa nabera alebo co to...a hlavne ci sa tam da ist ako 17rocny....a kde sa nabera myslim konkretne miesto...alebo ulicu alebo nieco...lebo toto je jak armada ktora neexistuje ...

ATCckár
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15 dub, 2015 0:31

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod ATCckár » stř 15 dub, 2015 0:38

Dobrý deň......

Som absolventom Leteckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, odbor riadenie leteckej dopravy a mal by som záujem pôsobiť v armáde na pozícii letovod, resp. riadiaci letovej prevádzky napr. na vrtuľníkovom krídle v Prešove, keďže bývam v okolí Prešova a vojenské vrtuľníky mi tu prelietavajú nad hlavou skoro každý deň..

Chcel by som sa informovať akým spôsobom, resp. ako by som mal ďalej postupovať, aby som túto prácu v budúcnosti mohol vykonávať ?? Je treba nejaký kurz v AOS alebo stačí počkať len na výberové konanie ? ??

Prosím o akékoľvek info a rady, poprípade kontakty, kde by som sa mohol informovať...ďakujem...

Marek22
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26 dub, 2015 20:38

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Marek22 » ned 26 dub, 2015 20:45

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, aká je šanca, že sa vôbec niekto dostane do armády SR. Či to je ako prijímacie skúšky na VŠ: z 1500 uchádzačov vo vašom kraji vyberieme 15. Kritériá už poznám, ale nikde som sa nedočítal, ako je to s "pracovným časom" alebo ako by som to nazval. Rád by som totiž vedel, či budem v kasárňach, vymyslím si... 6 mesiacov a doma budem 2, alebo je to ako normálna pracovná doba 8 hodín.



Vopred ďakujem za čas a odpoveď. :)

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Michal Kroužek » úte 12 kvě, 2015 20:29

K šanci na přijetí:
Koukal jsem teď na 1P/2015 - čakateľ roty základného výcviku (NT 01/2015) a z 10,5 strany adeptů přijali takřka cel éprvní 4 strany. Pak je tam pár těch co splnili podmínky a nebylyi přijatí. A zbytek ani nesplnil podmínky. Více zde:
http://www.personal.mil.sk/16273/
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Neverend
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14 kvě, 2015 12:57

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Neverend » čtv 14 kvě, 2015 12:59

Mňa by zaujímalo čo je také ťažké na tom výberovom konaní ? myslím konkrétne, tie psychotesty ? V stredu ma tiež čaká také výberové a rád by som bol úspešný , lebo mi na tom fakt záleží ...ale keď tak pozerám koľko ľudí bolo prijatých a koľko zase neprijatých chytá ma panika :D

lajos204
Desátník
Desátník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 25 bře, 2015 14:58

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod lajos204 » úte 23 čer, 2015 22:10

No tak uz to asi mas za sebou tak napis co bolo pre teba najtazsie,uspel si nakoniec ? :D

Neverend
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14 kvě, 2015 12:57

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Neverend » stř 24 čer, 2015 20:18

Vieš čo chlape nedal som psychotesty :) dostal som nejakú pani psychologičku a razom som bol preč :D ale nevadí na rok to skúsim znova a dúfam,že už úspešné ...

rados
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: pát 26 čer, 2015 20:30

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod rados » pát 26 čer, 2015 20:48

Zdravím , chcel by som sa taktiež pridať k armáde SR .. (samozrejme až po ukončení strednej) Chcel by som sa spýtať že ako to rozdelenie vlastne funguje keďže ma hrozne láka pridať sa k tankistom . Potom by ma zaujímalo že či by bol nejaký veľký problém že mám selest na srdci , inak som úplne zdravý a v pohode chalan nefajčím ani nič podobné ...

Len pre info mám 190 cm a cca 83 kg ...


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“