Profesionalny vojak-náplň práce

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
MuayThaier
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27 srp, 2008 13:43

Profesionalny vojak-náplň práce

Příspěvekod MuayThaier » stř 27 srp, 2008 13:49

Viem že je to divná otázka a nefim či mi nanu budete vedieť odpovedať ale dúfam že pár profesionálnych vojakov tu je...

Takže moja otazka znie: Aka je denodenná náplň práce vojaka ..nefim si to presne predstavit ako to funguje a čo každý den robí... majú rôzne cvičenia trenuju a ked sa niečo stane tak tam idú alebo ako to je?
ale ked sa nič nedeje tak čo robia ?? pracujú každý den? kolko hodín???
Viem že to záleži aj od jednotky kde pracuje alebo ako to nazvať od pozície ale tak vo všeobecnosti ak by to niekto mohol priblížiť ...

viem že sú to primitívne otázky ale fakt ma to zaujma a o práci profi.vojaka vážne uvažujem po skončení školy... :P

Dakujem za odpoveďe, dúfam že niekto odpovie :oops: :oops:

MuayThaier
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27 srp, 2008 13:43

Příspěvekod MuayThaier » pát 29 srp, 2008 11:16

to nikto nevie odpovedat??? :cry: :cry: :cry:

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » pát 29 srp, 2008 12:17

Zkus si to logicky odvodit:Jezdí asi na různá školení a výcviky,učí se nové taktiky boje,fyzická příprava a udržení kondičky tam taky bude,občas nějaká pomoc jiným státům nebo v případě živelných pohrom.....

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 29 srp, 2008 12:53

Služba ve slovenské armádě se řešila už zde:
http://forum.vojsko.net/viewtopic.php?t=1260

Psal jsem tam odkaz na náborové stránky, základní informace, potřebné dokumenty pro vstup i bezplatnou linku, kde se o tom můžeš informovat.

Informace ohledně vstupu do slovenské armády najdeš na profesionalnaarmada.sk a na infolince 0800 11 24 11


Ty údaje stále platí.

Náplň práce ti těžko někdo řekne, když si ani neřek o jakou funkci se chceš ucházet. Něco jiného je když jdeš k pěchotě, mechanizovaným silám, dělat zbrojíře, k letectvu apod.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

MuayThaier
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27 srp, 2008 13:43

Příspěvekod MuayThaier » pát 29 srp, 2008 16:29

to všetko samozrjeme viem len som to chcel tak všeobecne vediet je jedno o aku funkciu ide ale nefim si presne predstavit čo robia každý den chapete predavačka každý den pride do obchodu a predava celý den 8hodin.. a čo robi vojak ...

sparc0o
Redaktor
Příspěvky: 255
Registrován: pon 24 pro, 2007 21:27
Bydliště: Karlovy Vary

heh

Příspěvekod sparc0o » sob 30 srp, 2008 20:02

KDYBY jsi hral COD 4 tak to vis co MA za NAPLN PRACE VOJAK !!!!
(vtip)
!!!ANTI Islam!!!

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » ned 31 srp, 2008 9:56

MuayThaier píše:to všetko samozrjeme viem len som to chcel tak všeobecne vediet je jedno o aku funkciu ide ale nefim si presne predstavit čo robia každý den chapete predavačka každý den pride do obchodu a predava celý den 8hodin.. a čo robi vojak ...



najeď si na stránky Armády SR,koukni na kontakt a napiš jim. Myslim,že se dovíš přesně co tam dělaj :lol:

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » stř 10 zář, 2008 6:57

DC píše:najeď si na stránky Armády SR,koukni na kontakt a napiš jim. Myslim,že se dovíš přesně co tam dělaj :lol:


A když to pak písneš sem tak to vadit nebude. 8)

MSGFA
Desátník
Desátník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 12 dub, 2009 23:34
Bydliště: KOSICE

Nazdar

Příspěvekod MSGFA » ned 12 dub, 2009 23:53

Takze ako uz tu bolo pisane denna rutina zalezi striktne od tvojej pozicie v armade. Predpokladam ze nastupis ako vojak a teda budes bud prislusnikom bojovej jednotky alebo zabezpecovacej jednotky alebo stabu.
Ako prislusnik bojovej jednotky v hodnosti vojak si zodpovedny za svoju fyzicku i psychicku pripravenost na plnenie bojovych i mierovych uloh a za plnenie uloh zverenych ti tvojim nadriadenym poddostojnikom. Ludsky povedane naucit sa a zdokonalovat sa v preziti na bojisku lebo mrtvy vojak nam je na nic a samozrejme v ovladani svojej techniky, prostriedkov a hlavne vyzbroje. Na to je vyuzivany zakladny a odborny vycvik v ktorom sa stale dostavas na vyssiu uroven. No a samozrejme v mieri je tu armada pre ludi a teda budes plnit i ulohy pri pomoci policajnemu zboru alebo inych institucii SR (zivelne pohromy a. p.).
Ako prislusnik zabezpecovacej jednotky ci stabu samozrejme musis tiez v prvej rade byt dobry vojak len napln tvojej prace bude viac spocivat v zabezpecovani bojovych jednotiek (logistika, spojenie, RCHB pozorovanie, administrativa atd)
No mozes sa tu naucit veci ktore sa inde nenaucis, vidiet miesta ktore by si inak nevidel a hlavne pochopit na com skutocne zalezi!!! Takze roky stravene v armade stoja za to a zalezi hlavne na tebe ako budu vyzerat.
No a pracovna doba? Je to rozne ale z velkej casti sa riadime zakonnikom prace takze 8,5 hod pracovna doba ak nie si v sluzbe ci na cviceni alebo nie je narazova uloha no a sem tam nejaka ta pohotovost, ale to nie je az take caste a zle.
No musis sem tam prehryznut skutocnost ze tvoja praca nebude o tom co vidis v akcnych filmoch je to mnohokrat o sluzbach ktore vobec nebudu akcne o ulohach pre teba zdanlivo zbytocnych a o psychickom tlaku pri vycviku ktory ti nebude po srsti ale vsetko toto v spojeni s ritualmi, ustrojenostou a 100%-nou disciplinou a pokorou no zaroven budovanim silnej osobnosti su prostriedky na to ako z chlapa alebo zeny spravit vojaka budu chvile kedy budes svoje rozhodnutie preklinat a odcenis to az po rokoch kedy pochopis ako ta to posunulo do inych dimenzii. Tak vela stastia schopnost zahryznut sa a nepustit budes to potrebovat. ver mi ja mam za sebou uz 19 rokov v armade z toho 15 ako poddostojnik. ?:D

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Nazdar

Příspěvekod kapitan » pát 26 lis, 2010 14:17

vystihol si to úplne presne, vidno, že už toho máš dosť za sebou. ?roll?
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Jurajpp
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 7 bře, 2011 16:30

26

Příspěvekod Jurajpp » úte 8 bře, 2011 15:54

predposledny prispevok sa mi velmi paci.. a viem si taky zivot predstavit.. len sa chcem opytat ci tie socialne benefity ako je dovolenka prismevok na byvanie a dalsie co su na web stranke slovenskej armady ci su pravdive ...

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: 26

Příspěvekod kapitan » čtv 10 bře, 2011 18:39

Jurajpp píše:predposledny prispevok sa mi velmi paci.. a viem si taky zivot predstavit.. len sa chcem opytat ci tie socialne benefity ako je dovolenka prismevok na byvanie a dalsie co su na web stranke slovenskej armady ci su pravdive ...


"Bohuvďaka" - všetky sociálne a finančné benefity sú pravdivé. Plat vojakov nakoľko sú všetci v štátnej službe je verejná informácia. O výške platu pojednáva zákon č. 346/2005 Z.z. o štátnej službe profesionálnych vojakov OS SR - príloha č. 2.

Kód: Vybrat vše

http://www.mod.gov.sk/37/zakony-v-posobnosti-ministerstva-obrany-slovenskej-republiky.php?mnu=10
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » úte 15 bře, 2011 7:50

Ako to je so zahraničnými misiami? Posiela sa povedzme celý prápor či niekto chce alebo nie ,alebo sa tam musí vojak prihlásiť?

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » čtv 17 bře, 2011 18:05

TONO píše:Ako to je so zahraničnými misiami? Posiela sa povedzme celý prápor či niekto chce alebo nie ,alebo sa tam musí vojak prihlásiť?


Do vojenských misií a operácií sa vysielajú celé organické roty. Prápory - NIE.
Výber jednotlivcov je iba u štábnych funkcií - väčšinou sú to dôstojnícke miesta.
Misia nie je dobrovoľná- je nariadená rozkazom. V závažných prípadoch sa prihliada aj na potreby profesionálneho vojaka.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » pon 21 bře, 2011 12:32

kapitan píše:Do vojenských misií a operácií sa vysielajú celé organické roty. Prápory - NIE.
Výber jednotlivcov je iba u štábnych funkcií - väčšinou sú to dôstojnícke miesta.
Misia nie je dobrovoľná- je nariadená rozkazom. V závažných prípadoch sa prihliada aj na potreby profesionálneho vojaka.


Rotácia je polročná ročná? Alebo neako inak to je?


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“