Profesionalny vojak-náplň práce

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » stř 23 bře, 2011 20:06

TONO píše:Rotácia je polročná ročná? Alebo neako inak to je?


Všetko záleží od náročnosti operácie -

ISAF Afganistan - 6 mesiacov
UNFICYP Cyprus - 12 mesiacov

pravidlo..... čím náročnejšia = tým kratšie vyslanie
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » čtv 24 bře, 2011 7:11

No a myslím že čo nevidieť sa pridá aj Líbia :?
Síce pokiaľ nás nevyhodia z NATO alebo nezrušíme armádu úplne keďže ani tie 2% HDP niesme schopný dať do armády.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 28 bře, 2011 9:27

TONO píše:No a myslím že čo nevidieť sa pridá aj Líbia :?
Síce pokiaľ nás nevyhodia z NATO alebo nezrušíme armádu úplne keďže ani tie 2% HDP niesme schopný dať do armády.


RANA DO ČIERNEHO - ALE SOM OPTIMISTA. :suicide:
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 28 bře, 2011 9:28

TONO píše:No a myslím že čo nevidieť sa pridá aj Líbia :?
Síce pokiaľ nás nevyhodia z NATO alebo nezrušíme armádu úplne keďže ani tie 2% HDP niesme schopný dať do armády.


RANA DO ČIERNEHO - ALE SOM OPTIMISTA. :suicide:
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » čtv 31 bře, 2011 20:32

Ber to tak na Slovensku radšej daju Ciganom 200 milionov na nove byvanie ako investovať do niečoho užitočneho... + korupcia ktora u nas prevlada sposobi to že sa s tych 200 milionov väčšina rozkradne...


Len aby z Libie nebola tretia svetova :)... Prva svetova sa taktiež začinala tak nevinne :shock:

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » pát 1 dub, 2011 10:28

Úplne sa zhodujem s tým čo si napísal. Nato ani nieje potrebný komentár.

Svetá pravda začalo sa to v Egypte rozširzuje sa to ďalej. Len dobré natom je to že ide o zvrhnutie diktátora. A dobre vieme kto sa natom potom nabalí :lol:
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » pát 1 dub, 2011 12:52

asi tak :)

Včera som na STV v TV novinach o 19.30 videl reportaž o červenych baretach, ako tak som pozeral tak dost naročny vycvik tam maju :) hlavne jak povedal že v prvy den hend osemnasti nezvladli prvu disciplinu :)

Taky vycvik by mi bodol :twisted:

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » pát 1 dub, 2011 17:23

Jo, neaké sieriáli su aj na youtube o SAS, FR légi, Specnazi a iné. To je iná makačka :D Ale to isto nieje celé to bude podliehať neakému stupňu utajenia počítam. Trebalo by vyskúšať prijímačky do 5PŠU :shock: :lol:
Minulého roku sa moj kamoš vybral vstúpiť do légie. Vydržal 3 dni :lol: :lol:
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » pát 1 dub, 2011 18:04

Tak ta FR legia je istotne svetoznama :) ale taktiež sa nda zahanbiť rosko tam tiež maju tak dačo podobne :)

Ale ta FR legia mi pripada tak že oni si tam naverbuju viac cudzincov ako svojich da sa povedať rodenych Francuzov, spravia z nich zabijakov a potom ich posielaju na rozne misie a ked nieko zomrie im je to jedno lebo to nebol Francuz

To maš akeby si do dajakej špecialnej jednotky na slovensku vyberal len ciganov vycvičil ich a posielal ich na misiem taktiež by ti potom nevadilo keby dakto z nich padol :D

Mne by sa tu na Slovensku stačilo dostať ku červenym beretam (dufam že som to spravne napisal) a bol by som zo sebou spokojny :)
Aj ked tam neni moc lahka cesta ale za pokus mi to stoji :) radšej si nahodim dajaky vyssi ciel ako sa uspokojiť z malom 8) :roll:

Ale to všetko sa ešte uvidim či mi to moj zdravotny stav dovoli, aj ked momentalne som 100% fit nikdy neviem kedy sa mi niečo stane :)

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 4 dub, 2011 7:41

Tretí najvyšší predstaviteľ NATO pri kontrole SR nebol nadšený stavom slovenských ozbrojených sil. Na jeseň po Summite NATO uvidíme. Správa o SR bude asi pecka. Z toho sa asi bude odvíjať problematika modernizácie.

Ústava SR nedovoľuje službu iných armádach. Myslím, že výnimku povoľuje iba prezident SR. Inak sa človek dopúšťa trestného činu.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » pon 4 dub, 2011 22:02

kapitan píše:Tretí najvyšší predstaviteľ NATO pri kontrole SR nebol nadšený stavom slovenských ozbrojených sil. Na jeseň po Summite NATO uvidíme. Správa o SR bude asi pecka. Z toho sa asi bude odvíjať problematika modernizácie.


Myslim si že to nenechaju len tak. Ale dufam že sa to nebude modernizovať tak ako polka veci na slovensku lebo je viac než iste že sa potom polovička penazi rozkradne ako to byva u nas zvykom :)

kapitan píše:Ústava SR nedovoľuje službu iných armádach. Myslím, že výnimku povoľuje iba prezident SR. Inak sa človek dopúšťa trestného činu.


Presne o tom som počul, dačo take ako vlastizrada :)

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » pon 11 dub, 2011 14:59

No myslím že nám poriadne naloží. Ale aspoň sa bude musieť niečo diať či sa to Radičovej bude páčiť alebo nie.
Navrhoval by som zobrať si späť pár miliónov evri od Širokého a spol. 8)
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 12 dub, 2011 20:23

TONO píše:No myslím že nám poriadne naloží. Ale aspoň sa bude musieť niečo diať či sa to Radičovej bude páčiť alebo nie.
Navrhoval by som zobrať si späť pár miliónov evri od Širokého a spol. 8)


Hm, nechcem sa púšťať do politických debát, ale použijem citát bývalého ministra obrany SR p. Bašku na otázku "načo máme armádu?". Citujem: "Človek si tiež nezruší poistku na dom keď nevyhorel alebo ho nevykradli." Myslím, že to hovorí samo za seba.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

klucik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 16 dub, 2011 15:52

Příspěvekod klucik » sob 16 dub, 2011 16:05

Ja sa chcem opytat kedze je to tema napln prace vojaka ze mozno odveci ale ked mate rodinu ci travite dost casu pre nich ak chapete ci ste neni stale zaneprazdneny pracou :)

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » ned 17 dub, 2011 14:40

kapitan píše:Hm, nechcem sa púšťať do politických debát, ale použijem citát bývalého ministra obrany SR p. Bašku na otázku "načo máme armádu?". Citujem: "Človek si tiež nezruší poistku na dom keď nevyhorel alebo ho nevykradli." Myslím, že to hovorí samo za seba.


Tak toto bolo dobré !!!! :twisted:
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“