Vstup do Armády SR

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Patrik194
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 30 bře, 2017 22:31

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Patrik194 » sob 28 říj, 2017 18:25

na stranke http://vojak.mil.sk si pozri vyberove konanie a tam je vzdy aktualne . ak otvoris pdf mas pekne rozpisane poziadavky. momentalne neprebieha ziadne vyb. konanie pre „čakateľov“ do
prípravnej štátnej služby. Pred samotnym navstivenim regrutacneho strediska si pozri zoznam predurcenych funkcii vid. link http://vojak.mil.sk/data/att/72350_subor.pdf . Ak prides na regrutacne dones so sebou obciansky, rodny list, diplomy o ukonceni vzdelania . On s tebou urobi rozhovor kde ti vysvetli zakl. veci , prejde s tebou funkcie o ktore mas zaujem, ale pozor pri niektorych funkciach treba mat sš vzdelanie napr. elektrotechnickeho smeru a pod. + ti da ich tlacivko ktore vypises + na stranke ktoru som vyssie uviedol mas v prilohach tlaciva, ktore si vies uz doma vytlacit a vyplnit a priniest so sebou, ale niektore dalsie doplnujuce tlaciva ti da az na mieste, ktore so sebou prinesies na dalsie stretnutie. To dalsie stretnutie sa tyka hlavne lekarskej prehliadky, ktoru si hradis sama. Doktorka na prislusnom regrutacnom stredisku podla miesta tr. bydliska ti presne vysvetli o ake pozadovane vysetrenia ide a dohodnes si stretnutie najblizsie kde donesies vysledky (krv, zubar, ekg, atd.) + donesies vyplnene tlaciva, ktore ti nechal na regrutacnom. Vyb. konanie sa kona 4x do roka pre cakatelov. + su potom rozne dalsie vyb. konania pre absolventov civilnych vysokych skol a pod.

Maka221
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27 kvě, 2018 21:59

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Maka221 » ned 27 kvě, 2018 22:12

Hola!
Otázka znie ak niekto ukončí 5 ročný kontrakt v légii a je tým pádom voľný a vrátil by sa na Sr môže ísť robiť vojaka? Môže potom priznať čo robil? Platí mu to nejako ? Alebo podobne píšte všetko čo viete prosím
Ďakujem ❤️❤️

TomPle
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20 led, 2019 0:21

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod TomPle » ned 20 led, 2019 0:29

1.)Ako je to v armáde so stravou? Som Celiatik.
2.)Ak nemam ešte skončenú Strednú školu(mam 16 rokov) môžem si dať prihlášku teraz a potom prídem ? Myslím či by sa dalo držať miesto aby som to potom nemusel vybavovať.

MaximusMeridus
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 13 dub, 2016 20:34

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod MaximusMeridus » ned 20 led, 2019 19:25

TomPle píše:1.)Ako je to v armáde so stravou? Som Celiatik.
2.)Ak nemam ešte skončenú Strednú školu(mam 16 rokov) môžem si dať prihlášku teraz a potom prídem ? Myslím či by sa dalo držať miesto aby som to potom nemusel vybavovať.


Čo so stravou? Stravu si povinný odobrať. Čo navaria, to bude. Na výber nie je. Keď sa otvorí výberové konanie, dáš prihlášku a ideš hneď do výcviku, žiadne držanie miesta a odďaľovanie. Sú stanovené jasne podmienky prijatia tak sa ich treba držať.

Matúš
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30 dub, 2020 13:57

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Matúš » čtv 30 dub, 2020 14:03

Zdravím , chcem sa teda spýtať či tomu dobre chápem , keď vstúpim do armády ale bez AOS , najvyššia hodnosť moja môže byť štábny nadrotmajster ? A začínam po výcviku na hodnosti vojak II. stupňa ? Ďakujem za odpoveď , dufam že mi niekto odpovie .

Mmartin
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15 zář, 2021 20:40

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Mmartin » stř 15 zář, 2021 20:53

Zdravím, uvažujem o vstupe do OSSR.
Nakoľko už mám 28 a mám trvalú prácu, zaujíma ma, či dňom prihlásenia sa/výberového konania do OSSR musím už mať ukončený pracovný pomer, alebo tak stačí urobiť až po výberovom konaní. Ďalšia otázka je časový rozdiel medzi výberovým konaním a samotným výcvikom. Nerád by som, aby som dal výpoveď v práci a potom neprešiel výberovým konaním, resp. by som nebol prijatý. Ideál by bol, keby medzi výberkom a výcvikom bol aspoň 2 mesiace časový rozdiel kvôli výpovednej lehote :) .
Ešte ma zaujíma, ako je to s miestom výkonu služby ak by som zdarne prešiel výcvikom. Je mi jasné, že ma môžu preveliť kam bude treba, ale aká je reálna prax napríklad, keď už má človek rodinu (deti)? Je vojakovi štandardne vyhovené, alebo žiadosť zamietnu?

Vopred ďakujem za odpovede

denissa
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12 dub, 2022 14:36

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod denissa » úte 12 dub, 2022 14:50

Zdravím, má tu niekto skúsenostť so vstupom do armády na pozíciu vojenského veterinárneho lekára?

Uživatelský avatar
TommyCz
Rotný
Rotný
Příspěvky: 67
Registrován: pát 30 črc, 2021 19:59

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod TommyCz » pát 24 bře, 2023 19:57

Ozbrojené sily Slovenskej republiky | BUDEMVOJAK.SK | Ozbrojené sily SR
:czech: ?:-)

Adam2000
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 18 kvě, 2023 15:07

Chcel by som sa spýtať že či by ma zobrali do vojska aj keby mám školu elektromechanik Pc sieti

Příspěvekod Adam2000 » čtv 18 kvě, 2023 15:09

Chcel by som sa spýtať že či by ma zobrali do vojska aj keby mám školu elektromechanik Pc sieti

Zoena
Vojín
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21 led, 2023 10:22

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Zoena » úte 23 kvě, 2023 18:15

Ahoj, ak máš ukončenú strednú školu s výučným listom, strednú školu s maturitou alebo gymnázium, tak si skús podať žiadosť.
Na obore tak nezáleží, robil by si prijímacie konanie, na základe ktorého by sa rozhodovalo o tvojom prijatí/neprijatí. I keď ani úspešné absolvovanie už aj zdravotných testov nezaručuje na 100% prijatie.
Každopádne ak túto prácu chceš robiť, určite to vyskúšaj.

Crocop22
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29 kvě, 2023 11:56

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Crocop22 » pon 29 kvě, 2023 12:39

Zdravím,

Chcel by som sa spýtať či je možné vstúpiť do OSSR aj s diagnózou amblyopia (tupozrakosť) Pozeral som tak v Čechách to je možné po vyšetrení aj v iných armádach ak to je korigovateľné okuliarmi. Na mojom oku to vôbec nevidno neuteká ani neškúlim, ale videnie je zhoršené ale po operácií a odstránení dioptrií je to v norme s predpismi. Ale podľa novej vyhlášky je táto diagnóza D nespôsobilý, tak sa chcem spýtať či má niekto skúsenosť v tomto roku, lebo doteraz to bolo dovolené keď sa zistilo že zrak vyhovuje podľa noriem na hodnotenie A.

Ďakujem za odpoveď

jogosk58
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: sob 17 čer, 2023 21:13

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod jogosk58 » sob 17 čer, 2023 21:27

Dobrý deň som 3 na strednej škole, ďalší rok mám maturitu.Chcel by som skúsiť ísť za vojaka alebo do liptovského Mikuláša na štúdium.Známky mám priemerné.Je tam niekde aj ta 4ka.fyz som na tom v pohode dám 10zhybov na hrazde. Chodieval som 5m na box a teraz chcem začať makať znova na kondícii. Pred 2r som schudol 40kg.teraz mam kolo 83kg.Mal som jediní ciel ísť za vojaka, ale teraz začínam strácať motiváciu, lebo pozeral som si primacie skúšky.No budem sa musieť doučovať matematiku. Ale to zvládnem.S ang jazykom to bude iné, reč mám dobrú akurát mi robieva problém gramatika.Tak som sa vás chcel spýtať mám to skúsiť a ísť si za tým?Lebo v rodine to mame v génoch
strýko bol vojak z povolania, dedo policajt a prádedo dvôstojnik v Československej armáde.No a čoho sa ešte bojím je psychologické testy a potom to, že z maminej strany ma polka rodinné problémy s tlakom.Nieke aj so srdcom: Tak vo pred ďakujem za odpoveď

Zoena
Vojín
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21 led, 2023 10:22

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Zoena » úte 18 črc, 2023 13:22

jogosk58 píše:Dobrý deň som 3 na strednej škole, ďalší rok mám maturitu.Chcel by som skúsiť ísť za vojaka alebo do liptovského Mikuláša na štúdium.Známky mám priemerné.Je tam niekde aj ta 4ka.fyz som na tom v pohode dám 10zhybov na hrazde. Chodieval som 5m na box a teraz chcem začať makať znova na kondícii. Pred 2r som schudol 40kg.teraz mam kolo 83kg.Mal som jediní ciel ísť za vojaka, ale teraz začínam strácať motiváciu, lebo pozeral som si primacie skúšky.No budem sa musieť doučovať matematiku. Ale to zvládnem.S ang jazykom to bude iné, reč mám dobrú akurát mi robieva problém gramatika.Tak som sa vás chcel spýtať mám to skúsiť a ísť si za tým?Lebo v rodine to mame v génoch
strýko bol vojak z povolania, dedo policajt a prádedo dvôstojnik v Československej armáde.No a čoho sa ešte bojím je psychologické testy a potom to, že z maminej strany ma polka rodinné problémy s tlakom.Nieke aj so srdcom: Tak vo pred ďakujem za odpoveď


Ahoj, určite to po maturite vyskúšaj - za to nič nedáš. Keď máš sen, choď si za ním. Fyzické testy dáš, normy sú úplne základné, zvyšujú sa až na výcviku a znova na útvare.
Prvé budeš mať psychotesty - nedá sa na ne pripraviť. Dôležité je prísť oddýchnutý. Za nimi nasledujúceho fyzické testy (všetky normy nájdeš na regrutacia.sk) a potom si vyberieš termín na zdravotné testy - v Ružomberku, trvá to do poobedia. Prehliadnu ťa lekári a sami ti povedia či si schopný alebo nie.

Určite do toho choď. Budem ti držať palce! :-)

Bobo125
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21 úno, 2024 19:50

Re: Vstup do Armády SR

Příspěvekod Bobo125 » stř 21 úno, 2024 20:01

Chcel by som sa spytat ci mozem byt prijaty do armady sr aj ked som bol lieceny z drogovej zavislosti


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“