Kovboj Bebop: Lovec odměn/Kaubôi bibappu (1998)

Vše o seriálech všeho druhu. Včetně anime.
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Kovboj Bebop: Lovec odměn/Kaubôi bibappu (1998)

Příspěvekod Michal Kroužek » úte 17 bře, 2009 11:16

Kovboj Bebop: Lovec odměn
Kaubôi bibappu
Cowboy Bebop


Obrázek

Dobrodružný / Drama / Animovaný / Akční
Japonsko, 1998, 26x24 min

Režie: Shinichirô Watanabe
Hrají: Kôichi Yamadera, Unshô Ishizuka, Megumi Hayashibara, Beau Billingslea, Dan Martin, Joe Romersa, Tom Wyner, Steven Blum, William Knight, Atsuko Tanaka

Obrázek

Subjektiv *****
Kovboj Bebop představuje výbornou vstupní bránu do světa anime seriálů. Je dostatečně komediální na to, aby s ním divák zajatý představou, že animovaný seriál je za buď humorný nebo pro děti, neměl problém, ale na druhou stranu je v některých chvílích tak vážný, že si stejný divák začne uvědomat, že by měl svůj názor možná přehodnotit. Anime no sekai ni youkoso.


Obrázek

Fabienne ****

S tímto anime se dostáváme do blízké budoucnosti, kde se hranice obyvatelného světa rozšířily daleko za zemskou atmosféru. Kriminalita zůstává i nadále lidskou přirozeností, ochránci zákona nestačí hlídat všechny místa rozlehlého vesmíru, a proto se každý může stát "lovcem lidí" a vydělat si tak slušnou odměnu. Mezi ně patří i Jet Black a jeho nový parťák Spike Spiegel, kteří putují černou pustinou vesmíru na lodi Bebop. Cowboy Bebop už podle svého názvu naznačuje blízkou spřízněnost s americkou populární kulturou. To není japonskému anime vůbec cizí, ale zde je vše dotaženo k úplné dokonalosti. Seriál se dá označit za potomka ryzích amerických žánrů jako je gangsterka, western a film noir. V uších vám nejčastěji zní country, jazz a blues. Celé prostředí připomíná chvílemi divoký západ. Některé díly (např. Cowboy Funk) přímo citují ze zavedených žánrových schémat a samozřejmě je nezapomínají parodovat. Cowboy Bebop ve mně vyvolal dost ambivalentní pocity. První díly tohoto do nebes vyvolávaného seriálu se pohybují na hranicích geniality, za kterou stojí hlavně skvěle zvolená hudba. Ta vás strhne a snad jen kvůli ní si musíte pustit další díl. To trvá asi do šesté části, kdy se mi zdálo, že tvůrci na tuto nezaměnitelnou složku úplně rezignovali. Zbytek už jen velmi výjimečně dokáže překonat začátek (drží ho při životě jen zajímaví zločinci a roztomilé eskapády bezpohlavní Ed), a proto pro mě bylo někdy opravdu těžké pokračovat ve sledování. Dalším důvodem mého nezájmu byla téměř nulová návaznost a epizodní charakter scénáře. Poslední díly s typicky otevřeným koncem, zase vše mírně napravily. I přesto, že budu opakovat již několikrát zmíněné, musím říct: See you, space cowboy... Doufám, že film mi názor na tebe vylepší.


Zdroj: csfd.cz

Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Zpět na „Seriály“