Black Books (2000)

Vše o seriálech všeho druhu. Včetně anime.
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Black Books (2000)

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 26 úno, 2009 18:09

Black Books

Obrázek

Komedie
Velká Británie, 2000, 18x30 min

Režie: Graham Linehan, Nick Wood
Hrají: Dylan Moran, Bill Bailey, Tamsin Greig, Nick Frost, Simon Pegg, Martin Freeman, Rob Brydon, Selina Giles, Omid Djalili, Jessica Hynes, Mac McDonald, Alice Lowe, Kevin Eldon, Johnny Vegas, Graham Linehan, Lucy Davis

V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a
jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiální text distributora)


Gemini ****

Těm, kdo podobně jako já neviděli nic ze sitcomu Father Ted, ukázal Graham Linehan při jízdě ve Velkovlaku, že humor Monty Pythonů není ani zdaleka zapomenut ani mezi současnými tvůrci a že se mu lze kvalitně přiblížit. U Black Books se vydal cestou klasického britcomu a z partičky lehce asociálních individuí a malého (zpočátku ani ne) knihkupectví dal dohromady něco nového a přece tak důvěrně známého a hlavně chtěného. Občas se něco nezadařilo tak jak by asi mělo, některé díly jsou výrazně slabší než jiné, ale to je jen příprava na skutečnou bombu, která detonovala ve sklepě jisté óóóhromné kancelářské budovy. Ano, Partička IT předčí Black Books díky stabilně vyšší úrovni zábavnosti, ale to neznamená nic jiného, než že je lépe sledovat Linehanovu tvorbu chronologicky. Pro Black Books mám schovaných zasloužených 80%.


Zdroj: csfd.cz

Obrázek

Hodně dobrý seriál. Koukal jsem na něj tempem 1 sezona / den. Akorát dva díly mi nefungovaly, tak je zkouknu až zítra.
Třetí sezona je taková slabší, ale první dvě jsou hodně dobré.
Naposledy upravil(a) Michal Kroužek dne pát 13 bře, 2009 14:15, celkem upraveno 1 x.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Col. Kadlik
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Příspěvky: 730
Registrován: pát 5 říj, 2007 15:20
Bydliště: Hradištko

Příspěvekod Col. Kadlik » čtv 26 úno, 2009 18:19

Jo Black Books sou fajn pár dílů sem viděl a můžu doporučit
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-------------------------------------------------------
Time waits for no one

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Books (2000)

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 28 dub, 2013 18:30

zákazník: Našli byste mi jednu knihu? Hledám biografii Schuberta. Tak, kdybyste mi ji našel, počkám tady. Jakou tady máte kávu?
Bernard: Tady se prodávají knihy, kávu nevedeme...
zákazník: Ale ostatní ji dělají.
Bernard: Poslouchej ty... Tady to chodí trochu jinak. Na kolena! Ruce na zem! Teď se koukáš na naši hudební sekci. Je to trochu pomíchané s letectvím, botanikou a těhotenskou literaturou. Hledej!

zákazník: Promiňte...zajímalo by mě...
Bernard: Ano..??!!
zákazník: Tyhle knihy...kolik?
Bernard: Hm?
zákazník: Ty knihy vázané v kůži.
Bernard: Aha, Dickens. Kolekce. Charlese Dickense.
zákazník: Je to pravá kůže?
Bernard: Je to pravý Dickens.
zákazník: Musím vědět jestli se jedná o kůži, chci aby se hodily k mé pohovce.
zákazník: Všechno v mém domě je pravé.
zákazník: Dám vám za ně 200.
Bernard: 200 čeho?
zákazník: 200 Liber.
Bernard: Jsou ty libry kožené?
zákazník: Ne.
Bernard: Promiňte, ale chci aby se hodily k mé peněžence.
Bernard: Další!

Fran: Byl to můj domácí. Posunul mi zeď a udělal nový byt. A teď tam bydlí nějaká ženská.
Bernard: Jaká je?
Fran: Vždyť znáš tyhle ženské. Samé, "Ahóój", a "Nazdáár". Taky mě pozvala na kávu. Vychytralá potvora!
Bernard: Měla by sis sehnat právníka.
Manny: To je moc drahé. Sežeň si někoho, kdo bude předstírat, že je právník.
Bernard: Jo, někoho, kdo se chová jako právník. Arogantní, krutý a podlý. Lhář, nejhorší bastard... někoho takového.
(Manny a Fran se podívají na Bernarda)
Bernard: Ne, do toho nejdu.
Fran: Ale, no tak. Až budeš mít dívku, budu tě vychvalovat. Budu lhát, řeknu, že jsi skvělý.
Bernard: Tak jo. Dohodnuto.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!


Zpět na „Seriály“