Černá zmije/Black Adder (1983)

Vše o seriálech všeho druhu. Včetně anime.
Uživatelský avatar
WildcatCZ
Redaktor
Příspěvky: 216
Registrován: sob 21 říj, 2006 17:48

Černá zmije/Black Adder (1983)

Příspěvekod WildcatCZ » čtv 5 bře, 2009 18:55

Obrázek

Hrají: Rowan Atkinson, Tony Robinson, Hugh Laurie

Tento seriál sleduje ságu dynastie Černé zmije (angl. Black Adder) v rozmezí mnoha staletí. Hlavní postavu každé série a i ostatních zvlášť natočených příběhů hraje Rowan Atkinson - známý u nás také jako Mr.Bean nebo inspektor Fowler ze seriálu Tenká modrá linie.

Děj I.série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie.
Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje.

Děj II.série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství.
Ale vždy se to někde zvrtne...

Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává,
mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne.

Čtvrtá série nazvaná "Blackadder Goes Forth - Černázmije pokračuje" se odehrává za I. světové války. Hlavní postavou je kapitán britské armády Edmund Černázmije (to není chyba - po těch staletích už se to píše dohromady) snažící se dostat pod jakoukoliv záminkou z války. Skvělý plán mu ale vždy překazí generál "Mroží ksicht" Melchett a jeho pobočník, kapitán Darling, který kapitána Černouzmiji nenávidí. Kromě nich jsou zde opět jeho přátelé - pucflek svobodník Baldrick a naivní poručík George.
(info ze stránek "tiger72.sweb.cz/blackadder")

Obrázek

a nakonec můj nejoblíbenější záběr Hugha Laurieho :-D

Obrázek

Uživatelský avatar
Smrtibič
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Re: Černá zmije/Black Adder (1983)

Příspěvekod Smrtibič » sob 25 kvě, 2013 19:56

Škdoa, že je tak dobrý seriál zapadlý.

..Kde to k čertu jsme?
..no,podle mapy jsme se dostali do oblasti označený houbami
..a co ty symboly znamenají?
..houbařskou oblast?
..poručíku,držíš v ruce vojenskou mapu,je velice nepravděpodobné že na ni bude zakreslená zajímavá flora a fauna.Podívej se do legendy a zjistíš že to nejsou houby na sbírání
..no jo,tady stojí pozor miny!Pane to znamená že jsme něco minuli?
..ano,nebo že jsme uprostřed minového pole...
..a jeje,to nás průšvih nemine!!


Černá zmije: Copak to tam děláš Baldricku?
Baldrick: Vyrývám něco na kulku pane.
Černá zmije: A copak to bude?
Baldrick: Vyrývám slovo Baldrick pane.
Černá zmije: A proč?
Baldrick: Je to takový vychytralý plán pane.
Černá zmije: To mě mohlo napadnout.
Baldrick: Víte že se říká že tam venku je někde kulka s vaším jménem pane?
Černá zmije: Ano.
Baldrick: No napadlo mě že kdybych tu kulku se svým jménem měl já, netrefila by mě protože já po sobě nikdy střílet nebudu.
Černá zmije: Škoda.
Baldrick: A že by existovali na světě dvě kulky s mým jménem to je moc malá šance.
Černá zmije: No to je pouze jedna z hodně malých věcí které tady máme že? Tvůj mozek je tak malý že kdyby tě nějaký hladový lidožrout roztřískal hlavu Baldricku, neměl by mozečku ani na jeden jediný drobný suchar.

Zvědavec
Rotný
Rotný
Příspěvky: 91
Registrován: čtv 12 srp, 2021 21:35

Re: Černá zmije/Black Adder (1983)

Příspěvekod Zvědavec » ned 22 led, 2023 18:02

Baldrick: Já obdivuju Shadowa. To je chlap! Je napůl cesty být novodobým Robinem Hoodem.
Edmund Černá zmije: Proč napůl cesty?
Baldrick: Protože bere bohatým, ale zatím nestíhá dávat chudým.


Zpět na „Seriály“