Bratrstvo neohrožených / Band of Brothers (2001)

Vše o seriálech všeho druhu. Včetně anime.
Uživatelský avatar
Gray Fox
Rotný
Rotný
Příspěvky: 86
Registrován: sob 11 led, 2020 12:54

Bratrstvo neohrožených / Band of Brothers (2001)

Příspěvekod Gray Fox » ned 5 pro, 2021 18:28

Bratrstvo neohrožených / Band of Brothers (2001)
Bratrstvo neohrožených představuje zásadní počin v historii HBO i televize samotné. Jedná se o desetidílnou minisérii natočenou na motivy bestselleru spisovatele Stephena E. Ambroseho, jenž pojednává o elitní jednotce americké armády z 2. světové války známé jako Easy Company. Minisérie začíná v přísném výcvikovém táboře v Georgii v roce 1942 a vypráví o pozoruhodných úspěších této dobrovolnické střelecké roty, která se časného rána v osudný den "D" roku 1944 účastnila výsadku ve Francii. Stála v čele operace Market-Garden a prodělala ofenzívu na Rýně, zaútočila na nacisty v Bastogne i v Bulge a v roce 1945 pomáhala dobýt Hitlerovo "nedobytné" Orlí hnízdo v Berchtesgaden. (HBO Europe)

Band of Brothers - Attack on the Artillery - Trench Battle


Zemřel poslední člen legendárního Bratrstva neohrožených. Edward Shames se dožil 99 let
Zemřel plukovník Edward Shames. Poslední žijící člen legendárního pluku parašutistů, podle něhož natočila televize HBO seriál Bratrstvo neohrožených. Bylo mu 99 let. Shames se zapojil do nejdůležitějších bitev 2. světové války. Poprvé do bitevní vřavy seskočil na padáku při invazi spojenců do Normandie, byl rovněž součástí jednotky, která osvobodila vězně z koncentračního tábora Dachau.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/edward-shames-umrti-bratrstvo-neohrozenych-umrti-posledni-clen_2112051731_pikPamětníci postupně odcházejí. :salute:

Zpět na „Seriály“