Události

Armáda České republiky a ČSR, aktivní zálohy,...
Fredy
Desátník
Desátník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 22 pro, 2022 13:44

Re: Události

Příspěvekod Fredy » sob 22 dub, 2023 7:24

Sněmovna schválila každoroční vynakládání 2 % HDP na obranu
Česko zřejmě bude ze zákona vynakládat každoročně nejméně dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP) na obranu. Vládní předlohu, která má vedle zakotvení obranných výdajů také zajistit stabilní financování nákladných obranných projektů k modernizaci armády, dnes schválila Sněmovna. Návrh zákona odolal snaze opozičního hnutí SPD o zamítnutí a zamíří k projednání do Senátu.
Ke zvýšení obranných výdajů nejméně na dvě procenta HDP se Česko opakovaně politicky zavázalo v Severoatlantické alianci. Návrh zákona by měl nabýt účinnosti od července a vztahoval by se již na státní rozpočet příštího roku. Oproti střednědobému rozpočtovému výhledu by tak ministerstvu obrany mohly podle důvodové zprávy vzrůst v roce 2024 příjmy asi o 21,5 miliardy korun. Plány dosud počítaly s obrannými výdaji 130 miliard korun.

Kód: Vybrat vše

https://echo24.cz/a/HcJSE/zpravy-ekonomika-snemovna-schvalila-dazdorocni-vynakladani-hdp-obrana-naklady-zajisti-stabilita-modernizace-armada


Blíží se lepší časy.

Uživatelský avatar
Aviator
Pistolník
Příspěvky: 168
Registrován: pon 4 úno, 2013 19:30

Re: Události

Příspěvekod Aviator » ned 3 zář, 2023 7:53

Míka: Rekonstrukce čáslavského letiště vyjde na dalších deset miliard. Nákup F-35 nás ale nevysaje

Armáda modernizuje stíhací letectvo za přibližně 112 miliard korun, uvedl pro Radiožurnálu generál Jaroslav Míka. Bývalý pilot je součástí týmu, který s Američany vyjednává o nákupu moderních stíhaček. Za tuto cenu Česko může pořídit 24 nadzvukových letounů F-35 včetně munice, simulátor pro výcvik a další služby. Rekonstrukce čáslavského letiště v sumě započítána není, vyjde na dalších deset miliard korun.

Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/f-35-stihacka-letadlo-nakup-usa-armada-pilot-modernizace-mika_2309030600_gut
Obrázek


Zpět na „Armáda České republiky a ČSR“