Události

Armáda České republiky a ČSR, aktivní zálohy,...
Smrtibič
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Re: Události

Příspěvekod Smrtibič » stř 25 kvě, 2022 17:59

U letiště v Mošnově vznikne armádní logistická základna

Na základnu by v budoucnu mohla být přesunuta část vojáků z Rakovníka a zároveň podle vlády přinese řadu nových pracovních míst.

Článek
Ministerstvo obrany plánuje u ostravského letiště v Mošnově na Novojičínsku výstavbu nového logistického centra. Na základně by v budoucnu mohla působit část vojáků z logistické jednotky v Rakovníku.

V červnu se ministerstvo chystá podepsat memorandum s Moravskoslezským krajem, které umožní bezúplatný převod pozemků poblíž letiště. Vládu o tom dnes informovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Kód: Vybrat vše

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-u-letiste-v-mosnove-vznikne-armadni-logisticka-zakladna-203737

Smrtibič
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Re: Události

Příspěvekod Smrtibič » úte 21 čer, 2022 15:19

Černochová: Ministerstvo obrany pošle možným dodavatelům obrněnců nové podmínky jednání
Ministerstvo obrany pošle tento týden možným dodavatelům pásových bojových vozidel pěchoty pro Českou republiku nové podmínky jednání. Pokud všichni uchazeči nevysloví souhlas, bude muset být tendr zrušen a zvolen jiný způsob výběru. Poslancům to při úterním jednání sněmovního branného výboru řekla ministryně obrany Jana Černochová.

Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/obrnena-vozidla-ceska-armada-nakup-vozidel-tendr_2206211527_ula

Uživatelský avatar
Zelený mužíček
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 106
Registrován: sob 1 úno, 2020 9:58

Re: Události

Příspěvekod Zelený mužíček » pát 1 črc, 2022 20:20

Obrana chce urychlit nákup bojových vozidel. I kvůli posílení východní hranice NATO
České ministerstvo obrany usiluje o nákup bojových vozidel. Jedním z důvodů je rozhodnutí o masivním posílení východního křídla NATO. Španělsko, kde právě skončil přelomový summit Aliance, je jednou ze zemí, jejíž průmysl by chtěl české armádě pásová bojová vozidla pěchoty dodat. Aby se obchod za více než padesát miliard korun opět rozběhl, oslovila nyní Praha tři firmy.

Na základně El Goloso na okraji Madridu sídlí jeden z těžkých pluků španělské armády. Vybavený je čtyřiačtyřiceti tanky Leopardo 2E a padesátkou pásových bojových vozidel pěchoty Pizarro I. Právě na základě tohoto obrněnce z devadesátých let vyvinulo španělsko-rakouské konsorcium GDELS (General Dynamics European Land System) vozidlo Ascod, které nyní nabízí i české armádě.

Kód: Vybrat vše

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3512502-obrana-chce-urychlit-nakup-bojovych-vozidel-i-kvuli-posileni-vychodni-hranice-nato


Zpět na „Armáda České republiky a ČSR“