chcem byť vojačka

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Lubka100887
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27 úno, 2008 13:35
Bydliště: Lučenec

chcem byť vojačka

Příspěvekod Lubka100887 » stř 27 úno, 2008 14:49

chcem sa stať vojačkou,ako na to?

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 27 úno, 2008 17:50

Lubka100887 píše:chcela by som radu,chcem sa stať vojačkou,kde mám začať, čo mám robiť?


Informace ohledně vstupu do slovenské armády najdeš na profesionalnaarmada.sk a na infolince 0800 11 24 11

Ako na to
Tvoja cesta za kariérou profesionálneho vojaka začína v jednom z regrutačných stredísk . To nájdeš v každom krajskom meste na Slovensku. Pri vstupe do ozbrojených síl ti ponúknu konkrétnu funkciu, v ktorej môžeš slúžiť. A to podľa tvojich ambícií a samozrejme dosiahnutého vzdelania. Predpokladom je, aby si uspel vo výberovom konaní.

Následne po splnení základných podmienok prijatia nastúpiš na prípravnú službu. Tá trvá vo vzdelávacích a výcvikových strediskách od štyroch do dvanástich týždňov. Výnimkou sú študenti vojenských škôl, tí sú v prípravnej službe po celú dobu štúdia. Dôvod je jednoduchý. Zaradia sa medzi dôstojníkov a počíta sa s nimi na veliteľské pozície.

Po úspešnom absolvovaní prípravy budeš zaradený do dočasnej štátnej služby v útvaroch ozbrojených síl. A to po zložení vojenskej prísahy.

Nábor personálu je dlhodobý proces. Nevyhnutnou súčasťou profesionálnej armády je totiž priebežné dopĺňanie personálu. A to pre jeho prirodzenú obmenu. Záujemcovia o vstup do Ozbrojených síl SR podpíšu po splnení prísnych kritérií minimálne trojročný kontrakt.

Prijímací proces
Tvoja cesta za kariérou profesionálneho vojaka začína v jednom z regrutačných stredísk . To nájdeš v každom krajskom meste na Slovensku. Pri vstupe do ozbrojených síl ti ponúknu konkrétnu funkciu, v ktorej môžeš slúžiť. A to podľa tvojich ambícií a samozrejme dosiahnutého vzdelania. Predpokladom je, aby si uspel vo výberovom konaní.

Následne po splnení základných podmienok prijatia nastúpiš na prípravnú službu. Tá trvá vo vzdelávacích a výcvikových strediskách od štyroch do dvanástich týždňov. Výnimkou sú študenti vojenských škôl, tí sú v prípravnej službe po celú dobu štúdia. Dôvod je jednoduchý. Zaradia sa medzi dôstojníkov a počíta sa s nimi na veliteľské pozície.

Po úspešnom absolvovaní prípravy budeš zaradený do dočasnej štátnej služby v útvaroch ozbrojených síl. A to po zložení vojenskej prísahy.

Nábor personálu je dlhodobý proces. Nevyhnutnou súčasťou profesionálnej armády je totiž priebežné dopĺňanie personálu. A to pre jeho prirodzenú obmenu. Záujemcovia o vstup do Ozbrojených síl SR podpíšu po splnení prísnych kritérií minimálne trojročný kontrakt.

Potrebné doklady
žiadosť o prijatie do štátnej služby,
osobný dotazník,
profesijný životopis,
čestné vyhlásenie o tom, že nie si členom politickej strany, politického hnutia, odborovej organizácie ani združenia, ktoré má politický charakter, prípadne o tom, že ti členstvo skončí najneskôr v deň, ktorý predchádza dňu vzniku služobného pomeru,
overené odpisy rodného listu a dokladov o dosiahnutom vzdelaní, vrátane vysvedčenia z posledného ročníka,
odpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace,
doklad o štátnom občianstve Slovenskej republiky,
doklad o trvalom pobyte na území Slovenskej republiky,
pracovný posudok z posledného zamestnania, ak si bol predtým zamestnaný,
potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti,
doklad o preskúšaní úrovne fyzickej zdatnosti,
potvrdenie o zamestnaní a písomný súhlas zamestnávateľa s rozviazaním pracovného pomeru, ak nie si zamestnaný, potvrdenie z úradu práce o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie, prípadne čestné vyhlásenie o tom, že si dobrovoľne nezamestnaný,
potvrdenie zamestnávateľa o tom či bol, alebo nebol vydaný exekučný príkaz; ak bol exekučný príkaz vydaný, je potrebné predložiť jeho overený odpis,
čestné vyhlásenie o tom, že nevykonávaš podnikateľskú (živnostenskú) činnosť a nie si členom riadiacich alebo kontrolných orgánov právnických osôb, ktoré vykonávajú podnikateľskú činnosť alebo, ak takúto činnosť vykonávaš, že ju ukončíš najneskôr v deň, ktorý predchádza dnu vzniku služobného pomeru,
preukázanie primeranej znalosti štátneho jazyka slovom a písmom,
vyhlásenie o poskytnutí osobných údajov,
vyhlásenie o mlčanlivosti, ktoré podpíšeš pri ustanovení do funkcie.

Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti podľa zásad platných pre profesionálnych vojakov zabezpečuje pre uchádzačov z radov vojakov v zálohe a vojakov povinnej vojenskej služby náčelník Strediska výberu personálu Nitra.

Strediská výberu personálu
Po tvojom prvom kontakte s ozbrojenými silami v jednom z regrutačných stredísk ďalej Tvoju pripravenosť na povolanie profesionálneho vojaka preveria v dvoch strediskách výberu personálu - v Nitre alebo v Košiciach.


Ponúknu ti konkrétnu funkciu (podľa aktuálnej potreby ozbrojených síl), aby si ju získal, musíš uspieť vo výberovom konaní.

Pri výbere každý záujemca absolvuje psychodiagnostické vyšetrenie, preskúšanie fyzickej výkonnosti a lekárske vyšetrenie. Súčasťou výberového konania je i profesijné poradenstvo a profesijný pohovor. Ak budú tvoje výsledky najlepšie spomedzi všetkých uchádzačov, budeš v tejto funkcii pôsobiť.

Na profesijný výber si prines :
vojenskú knižku,
občiansky preukaz,
oprávnenia a osvedčenia, ktoré vlastníš,
športový odev a obuv,
hygienické potreby,
písacie potreby.

Cieľom inštruktorov stredísk výberu personálu je vybrať najvhodnejšieho kandidáta na službu profesionálneho vojaka.



V sekci Potřebné doklady najdeš i dokumenty Jako je osobní dotazník, Čestné prohlášení, že nejsi členem politického hnutí apod.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Lubka100887
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27 úno, 2008 13:35
Bydliště: Lučenec

Příspěvekod Lubka100887 » úte 4 bře, 2008 13:57

ďakujem

Uživatelský avatar
Arwen
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: pon 21 črc, 2008 10:29

Arwen

Příspěvekod Arwen » pon 21 črc, 2008 10:38

ak chcem byť vojačkou môžem aj ked nemám maturitu ale len výučný list?alebo tá maturita je potrebná?

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pon 21 črc, 2008 15:55

Citace z profesionalnaarmada.sk
# Doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (overená kópia, ak absolvent viacerých škôl - kópie všetkých, zo záverečného ročníka – vysvedčenie a výučný list alebo vysvedčenie a maturitné vysvedčenie alebo vysvedčenie o záverečnej štátnej skúške a diplom),
# Rôzne potvrdenia, preukazy o absolvovaných kurzoch, školách ... (originál k overeniu na RS),


Takže by nemělo vadit, že nemáš maturitu.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

miskaboy
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: stř 3 lis, 2010 11:39

Příspěvekod miskaboy » stř 3 lis, 2010 14:46

dobry den.volam sa peter.isiel som na vojnu ale z toho som bol len 3 mesiace.1 mesiac som mal primac v kezmarku a 2 mesiac v kosiciach.mam taku otazku ze som bol v vojenskom leteckom nemocniciach a tam ma poslali domov.ale povedali ze to neni take vazne ochorenie.chcem sa stat vojakom ale je to cele komplikovane.nebol som ani straznej sluzbi.neviem nic.neviem ako na to.cele musim zacinat?

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pát 26 lis, 2010 9:37

podľa tvojho trvalého bydliska v príslušnom kraji v SR navštín Pondelok - Štvrtok - Územnú vojenskú správu a tam Ti poskytnú všetky informácie. POnáhľaj sa nový výber do armády bude 20. decembra 2010.

Paloo
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: pát 7 led, 2011 19:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Paloo » pát 7 led, 2011 20:03

Ahojte ja mam otazocku chcel by som byt vojak len neviem či by som masl neaku sancu lebo pred 3 rokmi som dostal podmienku. a neviem či sa mi to vymaže s registra trestov alebo to tam bude navždy?? Dakujem za odpoved

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » sob 8 led, 2011 12:42

Paloo píše:Ahojte ja mam otazocku chcel by som byt vojak len neviem či by som masl neaku sancu lebo pred 3 rokmi som dostal podmienku. a neviem či sa mi to vymaže s registra trestov alebo to tam bude navždy?? Dakujem za odpoved


Záznam by se měl smazat v den, kdy podmínka skončila. Tedy tak to snad chodí v čr.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » sob 15 led, 2011 8:14

Paloo píše:Ahojte ja mam otazocku chcel by som byt vojak len neviem či by som masl neaku sancu lebo pred 3 rokmi som dostal podmienku. a neviem či sa mi to vymaže s registra trestov alebo to tam bude navždy?? Dakujem za odpoved


bezuhonnost posudzujeme podla odpisu z registru trestov, ktory si vyzadujeme na kazdeho ziadatela od Generalnej prokuratury. na rozdiel od vypisu, ten obsahuje aj zahladene tresty. vo vseobecnosti (posudzuneme to individualne) plati, ak ste spachali trestny cin alebo precin s preukazanym umyslom, tak vasa sanca vstupu do armady je nulova.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

vojBB
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21 led, 2011 13:02

Příspěvekod vojBB » pát 21 led, 2011 13:14

otazka pre kapitana... kedze sa chcem stat profesionalnym vojakom, bol som sa informovat v regrutacnom stredisku uzemnej vojenskej spravy v bratislave, kedze byvam v bratislave, ale nakolko je moj trvaly pobyt Banska Bystrica, prihlasku a vsetky potrebne veci musim odovzdat v Banskej Bystrici... Niekde tu som sa dočítal ze vy vyberate pre banskobystricky kraj. Vsetky potrebne informacie mi boli povedane v Bratislave, dokonca mi slubili aj pomoc aby som nemusel cestovat pre informacie do BB. Ale chcem sa vas opytat akou formou prebiehaju fyzicke testy... co je sučastou... a taktiez sa chcem spytat, respektive chcem poradit na aku poziciu sa mam hlasit. V buducnosti chcem ist aj na misie, a preto mi boli odporucený zenisti a strelci... Ale k ženistom ist nechcem... viete mi poradit ine pozicie ktore chodia na misie a strucne popisat charakter ich práce?... A taktiez mi bolo povedane ze musim mat 100% stav, bez komplikovanych operacii... Mám za sebou operaciu ktoru som absolvoval v 9.tich rokoch a islo o vybratie nádoru z oblasti brucho (pakreasu)... ale moj stav je 100%, aktivne hravam futbal, posilujem, nemam ziadne problemy, preto sa chcem spytat ako bude posudena tato skutocnost... dakujem pekne...

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 24 led, 2011 18:26

vojBB píše:otazka pre kapitana... kedze sa chcem stat profesionalnym vojakom, bol som sa informovat v regrutacnom stredisku uzemnej vojenskej spravy v bratislave, kedze byvam v bratislave, ale nakolko je moj trvaly pobyt Banska Bystrica, prihlasku a vsetky potrebne veci musim odovzdat v Banskej Bystrici... Niekde tu som sa dočítal ze vy vyberate pre banskobystricky kraj. Vsetky potrebne informacie mi boli povedane v Bratislave, dokonca mi slubili aj pomoc aby som nemusel cestovat pre informacie do BB. Ale chcem sa vas opytat akou formou prebiehaju fyzicke testy... co je sučastou... a taktiez sa chcem spytat, respektive chcem poradit na aku poziciu sa mam hlasit. V buducnosti chcem ist aj na misie, a preto mi boli odporucený zenisti a strelci... Ale k ženistom ist nechcem... viete mi poradit ine pozicie ktore chodia na misie a strucne popisat charakter ich práce?... A taktiez mi bolo povedane ze musim mat 100% stav, bez komplikovanych operacii... Mám za sebou operaciu ktoru som absolvoval v 9.tich rokoch a islo o vybratie nádoru z oblasti brucho (pakreasu)... ale moj stav je 100%, aktivne hravam futbal, posilujem, nemam ziadne problemy, preto sa chcem spytat ako bude posudena tato skutocnost... dakujem pekne...


Takže postupne - žiadosť o vstup do ozbrojených síl SR musíte podať na tej Územnej vojenskej správe kde máte trvalý pobyt teda vo Vašom prípade v BB-kraji. Ale, kľudne navštívte našich kolegov v ktorom koľvek krajskom meste, vysvetlia Vám podmienky vstupu, spôsob výberu a poradia Vám pri výbere vhodnej funkcie. A hlavne Vám dajú všetky potrebné tlačivá, ktoré musíte odovzdať aby sme Vašu žiadosť do ozbrojených síl SR mohli akceptovať. V neposlednej rade - informácie o takýchto žiadateľoch si telefonicky posúvame, takže budete ohlásený ešte pred Vašim príchodom k nám. Čo sa týka výberu funkcií vychádzame z toho čo chce daný uchádzač v armáde robiť. Funkcie máme rôzne a vôbec nie je pravda, že do misií chodia iba strelci alebo ženisti. Ale to je samostatná kapitola. Pri vstupnej lekárskej prehliadky predložíte všetky vyšetrenia a Vašu zdrav. dokumentáciu. Až na základe toho bude stanovené (posudkovým lekárom) či ste spôsobili pre vstup do armády.
Sledujte výberové konania na www.profesionalnaarmada.sk. Fyzické preskúšanie a psychotesty máte popísané na www.personal.mil.sk/stredisko výberu personálu. (panel na ľavej strane).
veľa šťastia.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Shima F&D
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 24 dub, 2011 14:27

PSOVOD

Příspěvekod Shima F&D » ned 24 dub, 2011 14:35

Dobry den, chcela by som sa hlasit do armady, vyberove konanie bude 18.maja. Vhodna pozicia pre mna je psovod - kedze mam tento odbor aj vystudovany a mam aj psa na taketo ucely. Tuto funkciu som v ponuke nenasla, preto by ma zaujimalo, ci mam ziadat o inu funkciu a neskor sa preradit k psovodom. Ci sa to vobec da. Ak by ste mi mohli poskytnut cim najviac informacii ohladne psovodov v armade, bola by som naozaj rada. Zaujimalo by ma ci je mozne po vstupe do armady, tak ako u policie, ,,zapozicat" svojho vlastneho psa do sluzby - teda vstupit do armady s nim.
Dakujem

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » ned 24 dub, 2011 19:42

no najistejšie bude ak si zájdeš na regrutačné stredisko, psovodi sú u vojenskej polície neviem či aj na normálnych útvaroch, a k vojenskej polícii sa tuším hlási až po nejakom čase služby v os sr ale naozaj ak chceš mat istotu zabehni si na to stredisko veď tak ti poradia nemáš sa čoho báť sú milí

tu máš web vojenskej polície: http://www.mil.sk/12159/tlacove-spravy.php

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » pát 6 kvě, 2011 16:36

Presne tak staci si prejst stránku generálnej prokuratúry (sídlo v BA) resp zájsť osobne na "pobočku" v okresnom meste alebo prejsť si neaké fóra a budete hneď v obraze.

kapitan píše:bezuhonnost posudzujeme podla odpisu z registru trestov, ktory si vyzadujeme na kazdeho ziadatela od Generalnej prokuratury. na rozdiel od vypisu, ten obsahuje aj zahladene tresty. vo vseobecnosti (posudzuneme to individualne) plati, ak ste spachali trestny cin alebo precin s preukazanym umyslom, tak vasa sanca vstupu do armady je nulova.
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“