Prosim poradte

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
db55
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27 úno, 2012 21:46

Prosim poradte

Příspěvekod db55 » pon 27 úno, 2012 21:56

Ahoj, po skonceni skoli by som sa chcel prihlásiť sa na Územnej vojenskej správe podľa Tvojho trvalého bydliska. Chcel by som vstupit do OS SK. A chcel by som zistit z akej skoly mal by som najlepsie sance ? studujem na OA v TN ale chcel by som prestupit na zdravotnu skolu. V armade by som chcel sa radit k medikom. Odkial mam prosim vas lepsie sance sa tam dostat ? dakujem vopred. A da sa vybudovat na uplny spicku aj bez toho aby som siel do Liptovskeho Mikulasa ? dakujem

attila.palko
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: úte 6 bře, 2012 18:40

Re: Prosim poradte

Příspěvekod attila.palko » úte 6 bře, 2012 20:10

Dobrý deň,
ja by som sa Vás chcel spýtať, že v prípade keď nemám dokončenú strednú školu čiže teoreticky mám iba základne vzdelanie, mám šancu sa stať profesionálnym vojakom na funkciu vodič alebo skladnik (vodič) ?

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Re: Prosim poradte

Příspěvekod Triana » ned 18 bře, 2012 22:08

attila.palko: je potrebné minimálne stredoškolské vzdelanie bez maturity.
db55: Na zdravotníka potrebuješ:
zdravotník – odborná spôsobilosť na výkon odborných pracovných činností
v kategórii
1. asistent - úplné stredné odborné vzdelanie v študijných odboroch zdravotnícky asistent
alebo zdravotnícky záchranár, vyššie odborné vzdelanie v študijnom odbore
diplomovaný zdravotnícky záchranár alebo vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v
študijnom odbore urgentná zdravotná starostlivosť,
2. sestra - vyššie odborné vzdelanie v študijnom odbore diplomovaná všeobecná sestra,
vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v študijnom odbore ošetrovateľstvo alebo
vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore ošetrovateľstvo alebo
3. pôrodná asistentka - vyššie odborné vzdelanie v študijnom odbore diplomovaná
pôrodná asistentka alebo vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v študijnom odbore
pôrodná asistencia,

Ak chceš robiť lekára musíš mať zase vysokú školu v danom obore. Zdravotníkov, kňazov berú z civilných vysokých škôl.


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“