Elektro

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
PrestigioHD3870
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 kvě, 2011 16:59

Elektro

Příspěvekod PrestigioHD3870 » úte 24 kvě, 2011 17:12

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať aké uplatnenie by som mal v armáde SR keď mám vyštudovanú Strednú odbornú školu, odbor Mechanik- Elektrotechnik zo zameraním na automatizáciu. Viem že vo svete sa automatizuje všetko. Aj keď som absolvent bez praxe :( rád by som sa dostal k technike a pracoval s ňou. Uvažujem aj o vysokej armádnej škole no neviem či ma zoberú. Takže približne aké úkony máte prichystané pre automatizéra :?:
PS: Prepáčte až teraz som si všimol že som v zlej sekcii. Táto otázka by mala patriť pravdepodobne do voľnej sekcii.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Elektro

Příspěvekod kapitan » úte 24 kvě, 2011 18:09

PrestigioHD3870 píše:Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať aké uplatnenie by som mal v armáde SR keď mám vyštudovanú Strednú odbornú školu, odbor Mechanik- Elektrotechnik zo zameraním na automatizáciu. Viem že vo svete sa automatizuje všetko. Aj keď som absolvent bez praxe :( rád by som sa dostal k technike a pracoval s ňou. Uvažujem aj o vysokej armádnej škole no neviem či ma zoberú. Takže približne aké úkony máte prichystané pre automatizéra :?:
PS: Prepáčte až teraz som si všimol že som v zlej sekcii. Táto otázka by mala patriť pravdepodobne do voľnej sekcii.


myslím, že sekcia na otázku je OK.
Absolventovi SOŠ v odbore mechanik- elektrotechnik môžeme ponúknuť funkcie: spojár, mechanik, obsluha, zdrojár. všetky tieto pozície vyžadujú kvalifikačný predpoklad elektrotechnického vzdelania.
Neviem si dosť dobre predstaviť spôsobilosť - automatizéra. Toto pls rozpíšte.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

PrestigioHD3870
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 kvě, 2011 16:59

Příspěvekod PrestigioHD3870 » úte 24 kvě, 2011 19:55

Som absolvent študijného odboru mechanik elektrotechnik som kvalifikovaný pracovník schopný samostatne vykonávať práce pri projektovaní, konštrukcii, výrobe, montáži, obsluhe a údržbe zariadení priemyselnej informatiky, elektrotechnických zariadení a počítačových systémov. Poznám automatizačnú, počítačovú a meraciu techniku. Formou systematického poznávania dokážem identifikovať problémové situácie a stanoviť optimálne riešenie a postupy pre odstránenie problému. Takto to mám napísane na maturitnom vysvedčení. :roll: Automatizácia je samo o sebe veľmi široký pojem ktorá sa zaujíma riadením procesov bez zásahu človeka. No mňa hlavne zaujalo programovanie takýchto riadiacich systémov. Určite máte v armáde systémy ktoré plnia určitú funkciu bez toho aby ju musel riadiť priamo človek. Predstavte si automobilový výrobný proces s tým že každú robotickú ruku by musel riadiť jeden človek. Počítač nielen že nahradzuje človeka ale omnoho zvyšuje aj jeho kvalitu práce a dokáže meniť program na základe vonkajších vplyvov alebo na základe požiadavky. Jedným slovom automatizácia.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » ned 29 kvě, 2011 20:36

PrestigioHD3870 píše:Som absolvent študijného odboru mechanik elektrotechnik som kvalifikovaný pracovník schopný samostatne vykonávať práce pri projektovaní, konštrukcii, výrobe, montáži, obsluhe a údržbe zariadení priemyselnej informatiky, elektrotechnických zariadení a počítačových systémov. Poznám automatizačnú, počítačovú a meraciu techniku. Formou systematického poznávania dokážem identifikovať problémové situácie a stanoviť optimálne riešenie a postupy pre odstránenie problému. Takto to mám napísane na maturitnom vysvedčení. :roll: Automatizácia je samo o sebe veľmi široký pojem ktorá sa zaujíma riadením procesov bez zásahu človeka. No mňa hlavne zaujalo programovanie takýchto riadiacich systémov. Určite máte v armáde systémy ktoré plnia určitú funkciu bez toho aby ju musel riadiť priamo človek. Predstavte si automobilový výrobný proces s tým že každú robotickú ruku by musel riadiť jeden človek. Počítač nielen že nahradzuje človeka ale omnoho zvyšuje aj jeho kvalitu práce a dokáže meniť program na základe vonkajších vplyvov alebo na základe požiadavky. Jedným slovom automatizácia.


Ďakujem za vysvetlenie. Teda programátor NC a CNC stojov - teda okrem iného, že?

Teda ako absolvent odboru - mechanik elektrotechnik - môže sa uchádzať o tie funkcie, ktoré som uviedol v predchádzajúcom príspevku.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

PrestigioHD3870
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 kvě, 2011 16:59

Příspěvekod PrestigioHD3870 » čtv 2 čer, 2011 11:05

kapitan píše:Ďakujem za vysvetlenie. Teda programátor NC a CNC stojov - teda okrem iného, že?

Teda ako absolvent odboru - mechanik elektrotechnik - môže sa uchádzať o tie funkcie, ktoré som uviedol v predchádzajúcom príspevku.

Áno aj CNC stroje. Ďalej by som sa chcel spýtať približne aké úkony sa vykonávajú vo vyššie uvedených funkciách. Pretože ak si mám podať žiadosť mal by som vedieť čo je taký zdrojár atd. Hľadal som či tu niekde nenájdem približné info o spomínaných funkciách ale nikde som nič nenašiel tak sa pýtam vás keby ste náhodou vedeli. Aby som mal približnú predstavu čo sú to za funkcie.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 7 čer, 2011 7:06

PrestigioHD3870 píše:Áno aj CNC stroje. Ďalej by som sa chcel spýtať približne aké úkony sa vykonávajú vo vyššie uvedených funkciách. Pretože ak si mám podať žiadosť mal by som vedieť čo je taký zdrojár atd. Hľadal som či tu niekde nenájdem približné info o spomínaných funkciách ale nikde som nič nenašiel tak sa pýtam vás keby ste náhodou vedeli. Aby som mal približnú predstavu čo sú to za funkcie.


Každá jedna funkcia je špecifická podľa úloh ktoré plní vojenská jednotka, alebo útvar. Ale napr. vo všeobecnosti zdrojár má za úlohu nabíjanie a prípravu na prevádzku všetky tipy batérií (napr. do vysielačiek, osvetľovacích súprav a pod.) vrátane autobatérií, ich ošetrovanie, zhodnocovanie kvality, nabíjanie a pod.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

PrestigioHD3870
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 kvě, 2011 16:59

Příspěvekod PrestigioHD3870 » úte 7 čer, 2011 19:15

kapitan píše:Každá jedna funkcia je špecifická podľa úloh ktoré plní vojenská jednotka, alebo útvar. Ale napr. vo všeobecnosti zdrojár má za úlohu nabíjanie a prípravu na prevádzku všetky tipy batérií (napr. do vysielačiek, osvetľovacích súprav a pod.) vrátane autobatérií, ich ošetrovanie, zhodnocovanie kvality, nabíjanie a pod.

A ostatné 3? :roll: Spojár ten sa zrejme bude starať o komunikáciu a siete to by som bral. Mechanik tak to bude asi niečo ako opravár len by ma zaujímalo čoho. Či opravuje tanky alebo mení žiarovky :D a obsluha tak to už netuším napadá ma s týmto spojením iba obsluha u radaru ale to je už letectvo čo ? Ale aj u radaru sa vyžaduje elektrotechnické vzdelanie ? No a zdrojár to ste mi už vysvetlili aj vám pekne ďakujem.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » stř 8 čer, 2011 11:34

PrestigioHD3870 píše:A ostatné 3? :roll: Spojár ten sa zrejme bude starať o komunikáciu a siete to by som bral. Mechanik tak to bude asi niečo ako opravár len by ma zaujímalo čoho. Či opravuje tanky alebo mení žiarovky :D a obsluha tak to už netuším napadá ma s týmto spojením iba obsluha u radaru ale to je už letectvo čo ? Ale aj u radaru sa vyžaduje elektrotechnické vzdelanie ? No a zdrojár to ste mi už vysvetlili aj vám pekne ďakujem.


spojár - príprava a prevádzka rádiových a telekomunikačných zariadení

mechanik - periodické opravy rádiových a telekomunikačných zariadení, budovanie sietí, prenosových mostov, to všetko v poľných a útvarových podmienkach

obsluha - obdoba ako spojár

To všetko platí iba vo všeobecnosti. Ako som už uviedol, sú to vysoko špecializované funkcie a ich špecifikácia sa mení podľa zaradenia v útvare.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

PrestigioHD3870
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 kvě, 2011 16:59

Příspěvekod PrestigioHD3870 » stř 8 čer, 2011 12:32

kapitan píše:spojár - príprava a prevádzka rádiových a telekomunikačných zariadení

mechanik - periodické opravy rádiových a telekomunikačných zariadení, budovanie sietí, prenosových mostov, to všetko v poľných a útvarových podmienkach

obsluha - obdoba ako spojár

To všetko platí iba vo všeobecnosti. Ako som už uviedol, sú to vysoko špecializované funkcie a ich špecifikácia sa mení podľa zaradenia v útvare.
Ešte raz vám veľmi ďakujem za objastnenie.


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“