AOS Liptovský Mikuláš alebo iná VŠ

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
klucik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 16 dub, 2011 15:52

AOS Liptovský Mikuláš alebo iná VŠ

Příspěvekod klucik » sob 16 dub, 2011 16:22

Ahoj mam otazku o vysokych skolach.....pozeral som stranku AOS.sk ale neviem z nej o prijimackach z vyzickych testov len som tam videl ze Zimny semester a letny semester ze co musim zvladnut inak nic....vedeli by ste mi poradit?

A este jedna....ked spravim vysoku skolu dajme tomu v LM tak ked budem Bc. tak sa stanem rovno porucikom a ked budem Ing. tak ma nepovisia na nieco vyssie?

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: AOS Liptovský Mikuláš alebo iná VŠ

Příspěvekod kapitan » pon 18 dub, 2011 18:52

klucik píše:Ahoj mam otazku o vysokych skolach.....pozeral som stranku AOS.sk ale neviem z nej o prijimackach z vyzickych testov len som tam videl ze Zimny semester a letny semester ze co musim zvladnut inak nic....vedeli by ste mi poradit?

A este jedna....ked spravim vysoku skolu dajme tomu v LM tak ked budem Bc. tak sa stanem rovno porucikom a ked budem Ing. tak ma nepovisia na nieco vyssie?


Preskúšanie z fyzickej zdatnosti, zdravotnej spôsobilosti a psychickej odolnosti sa vykonáva bezprostredne po podaní prihlášky na AOS. Až keď uchádzač splní všetky vyššie uvedené kritéria môže sa podrobiť (zúčastniť) prijímačiek z matematiky a anglického jazyka. Čo sa týka telesnej prípravy, už ju plní študent AOS ako vysokoškolský predmet. V podstate dôležitým faktorom je, že pribúda plávanie (napr. so zbraňou, v maskáčoch a pod.). Preto odporúčam naučiť sa plávať ešte pred nástupom na AOS.

Absolvent AOS je po troch rokoch štúdia vyradený v prvej dôstojníckej hodnosti - poručík a promovaný na bakalára. Tento titul (teda prvý stupeň VŠ) mu kvalifikačný "stačí" až do hodnosti kapitán. Na majora už potrebuje II. stupeň VŠ. V časovom horizonte je to 12-16 rokov. Nie každí profesionálni vojak sa dopracuje na kapitána, majora alebo vyššie hodnosti. Systém povyšovania do vyššej vojenskej hodnosti je pre laika zložitý.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

klucik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 16 dub, 2011 15:52

Příspěvekod klucik » pon 18 dub, 2011 19:48

A ta fyzicka zdatnost z jakej minimalnej hodnoty spociva?

A cize keby si spravim 2. stupen VS tak by som teoreticky mohol ist aj na plukovnika?ci len na majora?A ked ten 2. stupen dokoncim(teoreticky) tak az po tych 12-16 rokoch odpracovanych by ma mohli povysit na majora?

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » čtv 21 dub, 2011 8:00

klucik píše:A ta fyzicka zdatnost z jakej minimalnej hodnoty spociva?

A cize keby si spravim 2. stupen VS tak by som teoreticky mohol ist aj na plukovnika?ci len na majora?A ked ten 2. stupen dokoncim(teoreticky) tak az po tych 12-16 rokoch odpracovanych by ma mohli povysit na majora?


Normy na preskúšanie z fyzickej zdatnosti som už na fóre uviedol, tak stačí pár klikov na fóre a odpoveď určite nájdete.

II.stupeň VŠ je len kvalifikačný predpoklad, pred každým povýšením do vyššej vojenskej hodnosti je potrebné absolvovať kurz v dĺžke od 4-10 mesiacov. (v závislosti od hodnosti).

Služba v ozbrojených silách SR je neustály proces vzdelávania a zdokonaľovania. Priemerná výsluha na hodnostiach je 5-7 rokov. Takže jednoduchá matematika Vám dosvedčí, že z poručíka na majora sa 15-21 rokov. Proces povyšovania je komplikovaný, ale aj v ňom sú uprednostňovaní najlepší profesionálni vojaci.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » ned 8 kvě, 2011 5:20

klucik píše:A ta fyzicka zdatnost z jakej minimalnej hodnoty spociva?

A cize keby si spravim 2. stupen VS tak by som teoreticky mohol ist aj na plukovnika?ci len na majora?A ked ten 2. stupen dokoncim(teoreticky) tak az po tych 12-16 rokoch odpracovanych by ma mohli povysit na majora?


Len sa tam popvé musíš dostať.... AOS
A nemaj veľké oči čo sa hodností týka , ale tie info čo ja viem mi musí Kapitán schváliť a potom sa to tu zverejní ak vobec.... 8)
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

klucik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 16 dub, 2011 15:52

Příspěvekod klucik » pon 9 kvě, 2011 18:16

no dobre :D :D .....a neviem ako to je so vstupom ze ci predtym musim absolvovat nejaky ten zakladny vycvik alebo co....ci len si podam prihlasku a keby sa mi tam podarilo dostat tak spravim si 3 roky na Bc. + 1 rok musim byt v statnej sluzbe a az potom si mozem dat prihlasku na 2. stupen do ktoreho sa mi rata aj ten 1 rok v statnej sluzbe?
Cize ak by som chcel ist na Ing. tak potrebujem Bc.+1rok v statnej sluzbe + 1 rok studia na Ing. spolu 5 rokov teda....a aj ten zakladny vycvik?

opravte ma prosim

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 10 kvě, 2011 13:29

klucik píše:no dobre :D :D .....a neviem ako to je so vstupom ze ci predtym musim absolvovat nejaky ten zakladny vycvik alebo co....ci len si podam prihlasku a keby sa mi tam podarilo dostat tak spravim si 3 roky na Bc. + 1 rok musim byt v statnej sluzbe a az potom si mozem dat prihlasku na 2. stupen do ktoreho sa mi rata aj ten 1 rok v statnej sluzbe?
Cize ak by som chcel ist na Ing. tak potrebujem Bc.+1rok v statnej sluzbe + 1 rok studia na Ing. spolu 5 rokov teda....a aj ten zakladny vycvik?

opravte ma prosim


V podstate - hneď od prvého dňa nástzupu na štúdium ste riadnym profesionálnym vojakom. Teda všetok čas (vrátane štúdia) sa Vám počíta do nároku na výsluhový dôchodok. Po ukončení 3-ročného bakalárskeho štúdia ste vyradený ako poručík (Bc.), následne sa vyžaduje 1 rok praxe a potom môžete byť prijatý na externé štúdium na AOS, ktoré trvá 2 roky a je ukončené titulom Ing. Povyšovanie do vyššej hodnosti s ukončením štúdia nemá nič spoločné.
Základný výcvik v trvaní 9 týždňov je v rámci štúdia (teda začína od septembra). V budúcnosti uvažujeme, že bude zahájený ešte pred zahájením štúdia na AOS (teda v mesiaci august).
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

klucik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 16 dub, 2011 15:52

Příspěvekod klucik » čtv 26 kvě, 2011 15:27

Inak.....keď sme pri tých hodnostiach tak ak by som ukončil AOS ako Bc. tak som vymenovaný za poručíka.....ale mohol by som ísť za policajta a tam by som mal rovnakú hodnosť alebo musím vyštudovať policajnú školu?....

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » ned 29 kvě, 2011 20:33

klucik píše:Inak.....keď sme pri tých hodnostiach tak ak by som ukončil AOS ako Bc. tak som vymenovaný za poručíka.....ale mohol by som ísť za policajta a tam by som mal rovnakú hodnosť alebo musím vyštudovať policajnú školu?....


neviem akú má policajný zbor transformačnú tabuľku, ale ak by sme my prijímali poručíka z PZ priznali by sme mu hodnosť poručík len za predpokladu, že dosiahol aspoň I. stupeň VŠ. Podľa mojich informácií musia všetci policajti absolvovať školu PZ (myslím, že Pezinok alebo Košice).
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

klucik
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 16 dub, 2011 15:52

Re: AOS Liptovský Mikuláš alebo iná VŠ

Příspěvekod klucik » sob 6 srp, 2011 18:33

Znova sa ozývam....pozeral som teraz stránku AOS presnejšie tu http://www.aos.sk/?page=studijne_prog a všimol som si že je tam napísané že na ukončenie Bc. musím dokončiť aj ten štvrtý rok ale keď sa prihlásim na 2.stupeň Ing. tak absolvujem len jeden rok a bude mi priznaný titul Ing.

Zmenilo sa to či som zle pochopil ?? lebo sme si v tejto téme o tom písali....

Lubos
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23 srp, 2011 13:39

Re: AOS Liptovský Mikuláš alebo iná VŠ

Příspěvekod Lubos » úte 23 srp, 2011 13:42

Dobry den, chcem sa spytat ci je nejako mozne nastupit na 2. stupen AOS ak mam uz absolvovany prvy stupen z inej vysokej skoly.. samozrejme podobny odbor.. len by som chcel vediet ci je to aspon nejako mozne, dakujem

roman
Desátník
Desátník
Příspěvky: 19
Registrován: stř 18 led, 2012 20:31

Re: AOS Liptovský Mikuláš alebo iná VŠ

Příspěvekod roman » čtv 23 úno, 2012 15:21

Lubos píše:Dobry den, chcem sa spytat ci je nejako mozne nastupit na 2. stupen AOS ak mam uz absolvovany prvy stupen z inej vysokej skoly.. samozrejme podobny odbor.. len by som chcel vediet ci je to aspon nejako mozne, dakujem

Je to možné. Štúdium je určené pre absolventov I. stupňa vysokoškolského štúdia (okrem profesionálnych vojakov) – civilné štúdium, ktorí skončili bakalárske štúdium v študijných odboroch - 9.2.1 Informatika, 9.2.2 Teoretická informatika, 9.2.3 Teória vyučovania informatiky, 9.2.4 Počítačové inžinierstvo, 9.2.5 Softvérové inžinierstvo, 9.2.6 Informačné systémy, 9.2.7 Kybernetika, 9.2.8 Umelá inteligencia, 9.2.9 Aplikovaná informatika, 9.2.10 Hospodárska informatika.....platí sa ročné školné 300 €

janka95
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26 bře, 2015 8:17

Re: AOS Liptovský Mikuláš alebo iná VŠ

Příspěvekod janka95 » čtv 26 bře, 2015 8:21

Zdravim, chcela by som sa opytat ako to je s nastupom na AOS? Na stranke skoly som sa docitala ze skola zacina 3.augusta?

petko3397
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: pát 31 črc, 2015 22:55

Re: AOS Liptovský Mikuláš alebo iná VŠ

Příspěvekod petko3397 » pát 31 črc, 2015 22:59

Ahojte, chcel by som sa spýtať , nie som si istý či by ma vzali na AOS a páči sa mi katedra Strojárstva. Moja otázka je taká či by som napríklad vedel prestúpiť na AOS z inej VŠ ako je napríklad STU v BA tiež z katedry strojárstva a či by som sa takto nevedel lahšie dostať na AOS. Povedzme že na STU by som si spravil Bc. titul a potom prestúpil na AOS. Existuje takáto možnosť ? :) za odpoveĎ vopred ďakujem :)

dodulak
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: stř 5 srp, 2015 22:11

Re: AOS Liptovský Mikuláš a Os

Příspěvekod dodulak » stř 5 srp, 2015 22:34

Dobry vecer chcem sa opytat ak syn konci obchodnu akademiu v Seredi buduci rok prihlasku ku vam ma kedy poslat??a prijmacky sa kedy robia???a este poprosim spravne som to pochopil ak by siel do LM na akademiu studovat napr absolvent prvého stupňa študijného programu „Manažment vojenskej organizácie bude to trvat 3 roky na bc a da sa hned ist dalej na ing?? a este som sa docital ze by dostaval aj nejaky plat pocas studia??
Dakujem za odpoved.


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“