informácie

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
zufzufmeister
Desátník
Desátník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 15 dub, 2011 13:21

informácie

Příspěvekod zufzufmeister » pát 15 dub, 2011 16:41

Zdravím, mám záujem o vstup do profesionálneho vojska. Chcel by som sa spýtať na pár vecí, ktoré mi nie sú jasné.
-Keď je vyhlásené výberové konanie môžem si už vopred stanoviť, kde chcem vykonávať službu v závislosti od bydliska atď.
- V prípade, že budem vykonávať pozíciu v inom meste je možné po čase požiadať o prevelenie
- Ako je to reálne s príspevkom na bývanie, alebo cestovanie, v prípade, že by som sa s rodinou musel presťahovať kvôli výkonu služby
- existujú k platu vojaka aj iné príplatky - napr. osobný príplatok atď.
- aká je šanca absolvovať výberové konanie na prvý krát úspešne, je veľmi veľa záujemcov?

Ospravedlňujem sa, nechcem vás zahtiť otázkami, iba ak mi viete odpovedať prosím Vás o ujasnenie týchto vecí.

Ďakujem.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: informácie

Příspěvekod kapitan » pát 15 dub, 2011 18:51

zufzufmeister píše:Zdravím, mám záujem o vstup do profesionálneho vojska. Chcel by som sa spýtať na pár vecí, ktoré mi nie sú jasné.
-Keď je vyhlásené výberové konanie môžem si už vopred stanoviť, kde chcem vykonávať službu v závislosti od bydliska atď.
- V prípade, že budem vykonávať pozíciu v inom meste je možné po čase požiadať o prevelenie
- Ako je to reálne s príspevkom na bývanie, alebo cestovanie, v prípade, že by som sa s rodinou musel presťahovať kvôli výkonu služby
- existujú k platu vojaka aj iné príplatky - napr. osobný príplatok atď.
- aká je šanca absolvovať výberové konanie na prvý krát úspešne, je veľmi veľa záujemcov?



add 1. Počas výberového konania si žiadateľ podáva žiadosť o vstup do ozbrojených síl SR a prihlášku do aktuálneho výberového konania (VK) na 3 konkrétne funkcie o ktoré má v prvom rade záujem a v druhom na ktoré spĺňa ďalšie kvalifikačné požiadavky - teda vyberiete si nielen funkciu, ale aj miesto výkonu štátnej služby.

add 2. Profesionálny vojak si môže podať žiadosť o zmenu miesta výkonu štátnej služby (inak aj premiestenie) každý rok do 31. januára, alebo zo závažných dôvodov (najmä rodinné) aj v priebehu roka. Dôležité je,že mu nemusí byť vyhovené (inak - nemá právny nárok na kladné vybavenie žiadosti).

add 3. Každý profesionálny vojak má nárok na príspevok na bývanie, ktorý je momentálne vo výške 230,50 € a nepodlieha zdaňovacej povinnosti, je vyplácaný mesačne k výplate. Vojaci slúžiaci v Bratislave majú príspevok vyšší (myslím, že 270 €). Každý vojak, ktorý vykonáva službu v mieste, ktoré je vzdialené viac ako 30 km od jeho trvalého bydliska má 1x týždenne nárok na návštevu rodiny.

add 4. Okrem základného platu, ktorý je priamo závislí od hodnosti a dĺžky služby vojaka môžu byť vojakovi priznané aj iné príplatky ako napr. za výkon služby v zdraviu škodlivom prostredí, príplatok výsadkárom, pilotom, policajtom a pod. Osobný príplatok, príplatok za prácu v noci, alebo pohotovosť neexistujú. (slúžime na základe rozkazu a nie na základe peňazí :wink: )

add 5. Úspešnosť vo VK je závislá od toho na akú pozíciu sa chcete prihlásiť. Na pozície strelec, guľometník sa hlási najviac uchádzačov, na pozíciu vodiča skupiny E je úspešnosť 80-90%. Musíte Vy niečo ponúknuť, pri výbere vyberáme najlepších.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » ned 17 dub, 2011 11:55

Rada by som vedela, že ak vypíšu výberové konanie, ja si idem podať žiadosť do OS tak si musím povedať miesto o ktoré žiadam ale aj miesto kde chcem slúžiť? Nakolko sa ma to a aj môjho kamaráta na regrutačnom pýtali a že musíme povedať. No a druhá vec, dajme tomu že je to ten strelec, a na miesto strelca sa hlási cca tých 30 ludí, delí sa to potom aj podla toho že kto sa kam hlási, čiže ak sa na miesto strelca napr do Hlohovca hlásia dvaja vyberie sa z nich dvoch a do Michaloviec 10 tak tam sa vyberá z desiatich alebo to tak nie je?
Ďalej by som chcela vedieť, že kedysi to bolo uverejňované teraz to nemôžem nikde nájsť, percentuálna úspešnosť prijatých uchádzačov za posledné obdobie.

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » ned 17 dub, 2011 12:58

Jasné že je jedno odkiaľ pochádzaš 8)
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » ned 17 dub, 2011 15:38

Nepochopili sme sa. Ono teraz to už nie je ako pred rokmi, teraz je vyhlásené výberové konanie asi takto:

strelec: posádka Hlohovec, posádka Michalovce, posádka Nitra

šofér: posádka Bratislava, posádka Martin...

no a ty keď príjdeš na regrutačné stredisko oni sa ťa opýtajú že o akú funkciu máš záujem (mimo to že sa ťa opýtajú na vzdelanie atď)
No a ty im povieš že: Mám záujem o post Strelec, oni sa spýtajú a kde by ste mali predstavu že by ste chceli pracovať, ty pozrieš do papierov a povieš napr. Nitra. Nooo a sme tam čo som chcela vedieť, že či to teda berú do úvahy pri výberovom, alebo to je čisto informatívne. Mne osobne to je jedno, som zo západného slovenska keby ma poslali aj na východ nedbám. Len toto som sa zabudla na tom regrutačnom spýtať že ako je to po tom výberovom a s tými miestami
Ono ja keď som tam bola tak som mala za sebou len gymnázium a začatú strojarinu na VŠ a odporučili mi dokončiť výšku tak som sa rozhodla že do Bc to dám ale to už sa mi kráti a keďže som už tolké roky o tom presvedčená nevidím dôvod si v civile robiť inžiniera možno ho dokončím počas služby po dohode s veliacimi pokial by mi to umožnili. Viem že sa to dá, mám vojakov priatelov a jeden z nich už robí druhú vysokú v civile.

matocetos
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 17 dub, 2011 10:02

Příspěvekod matocetos » ned 17 dub, 2011 18:02

Dobry den. mal som 20 rokov som s Kosickeho kraju a som rok po maturite na Strednej zdravotnej skole, rok som pracoval ako osetrovatel v zahranici mam velky zaujem dostat sa do Armady SR. Viem ze moji kamaráti ktorý ukoncili Zdravotnú skolu pracuju ako zdravotnici v Armade, zaujimalo by ma ze co vsetko musim podstupit a kedy su pohovori a podobne.Momentalne som este v zahranici tak aby som stihol pisem uz teraz , Dva a pol roka som robil závodne silový trojboj, a momentalne chodim behavat uz pol roka cize kondicne sa nato citim, velmi rad by som pokracoval v mojej praxi ako zdravotnik cize prosim Vas o radu ako postupovat a co vsetko bude treba potrebne podstupit. Velmi pekne dakujem Martin

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » čtv 21 dub, 2011 12:12

Triana píše:Nepochopili sme sa. Ono teraz to už nie je ako pred rokmi, teraz je vyhlásené výberové konanie asi takto:

strelec: posádka Hlohovec, posádka Michalovce, posádka Nitra

šofér: posádka Bratislava, posádka Martin...

no a ty keď príjdeš na regrutačné stredisko oni sa ťa opýtajú že o akú funkciu máš záujem (mimo to že sa ťa opýtajú na vzdelanie atď)
No a ty im povieš že: Mám záujem o post Strelec, oni sa spýtajú a kde by ste mali predstavu že by ste chceli pracovať, ty pozrieš do papierov a povieš napr. Nitra. Nooo a sme tam čo som chcela vedieť, že či to teda berú do úvahy pri výberovom, alebo to je čisto informatívne. Mne osobne to je jedno, som zo západného slovenska keby ma poslali aj na východ nedbám. Len toto som sa zabudla na tom regrutačnom spýtať že ako je to po tom výberovom a s tými miestami
Ono ja keď som tam bola tak som mala za sebou len gymnázium a začatú strojarinu na VŠ a odporučili mi dokončiť výšku tak som sa rozhodla že do Bc to dám ale to už sa mi kráti a keďže som už tolké roky o tom presvedčená nevidím dôvod si v civile robiť inžiniera možno ho dokončím počas služby po dohode s veliacimi pokial by mi to umožnili. Viem že sa to dá, mám vojakov priatelov a jeden z nich už robí druhú vysokú v civile.


takže nik nevie???

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » sob 23 dub, 2011 11:35

zdravim , chcel by som sa spytat, ze ci mam doniest pri druhej navsteve vysvedcenie z posledneho rocnika strednej skoly a to polrocne alebo koncorocne?

Rastislav
Desátník
Desátník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 23 dub, 2011 12:28

Příspěvekod Rastislav » sob 23 dub, 2011 12:37

maturitne a vysvedcenie z 4. rocnika, alebo radsej dones vsetke vysvedcenia,,oni si spravia iba kopiu a originaly vratia

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » ned 8 kvě, 2011 5:08

Triana píše:Nepochopili sme sa. Ono teraz to už nie je ako pred rokmi, teraz je vyhlásené výberové konanie asi takto:

strelec: posádka Hlohovec, posádka Michalovce, posádka Nitra

šofér: posádka Bratislava, posádka Martin...

no a ty keď príjdeš na regrutačné stredisko oni sa ťa opýtajú že o akú funkciu máš záujem (mimo to že sa ťa opýtajú na vzdelanie atď)
No a ty im povieš že: Mám záujem o post Strelec, oni sa spýtajú a kde by ste mali predstavu že by ste chceli pracovať, ty pozrieš do papierov a povieš napr. Nitra. Nooo a sme tam čo som chcela vedieť, že či to teda berú do úvahy pri výberovom, alebo to je čisto informatívne. Mne osobne to je jedno, som zo západného slovenska keby ma poslali aj na východ nedbám. Len toto som sa zabudla na tom regrutačnom spýtať že ako je to po tom výberovom a s tými miestami
Ono ja keď som tam bola tak som mala za sebou len gymnázium a začatú strojarinu na VŠ a odporučili mi dokončiť výšku tak som sa rozhodla že do Bc to dám ale to už sa mi kráti a keďže som už tolké roky o tom presvedčená nevidím dôvod si v civile robiť inžiniera možno ho dokončím počas služby po dohode s veliacimi pokial by mi to umožnili. Viem že sa to dá, mám vojakov priatelov a jeden z nich už robí druhú vysokú v civile.

no máš to takto: Ja som ročnk 85 a bol som odvedený a sa ma neaký asi predseda komisie opýtal či budem žiadať o odklad. Ja že ano sa ma spýtalže prečo, a je že študujem na TUKE, netrebalo nič len v septembri doniesť potvrdenie z VŠ. Predpokladám že si mladša a armáda je už profi takže tam choď len keď to vážbe chceš. a čo sa toho dokončenia inžiniera tíka , ak budeš v OSSR tak to je závezok na celý deň a ak nemáš vybavené dištančné štúdium ani nad tým nerozmýšľaj...
:roll:
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » ned 8 kvě, 2011 10:21

Hej ja s tým rátam, toho inžiniera by som si spravila len aby som si spravila nejaké zadné dvierka. Pre mňa to je životný štýl ja sa tam jednoznačne budem snažiť dostať a spravím a aj už teraz robím pre to všetko. Venujem sa armáde už nejaký ten rok, teraz sme dostali pozvanie od ministra Galka ideme pomáhať robiť program na DoD do Kuchyne, pre mňa to je neskutočné že aj takto sa môžem zapájať už počas štúdia napríklad v tomoto je náš minister skvelí, komunikuje ochotne s ľuďmi. Ja som mladšia ako ty, mám 22 rokov preto chcem ing dorobiť popri vojenskému povolaniu bežia mi roky a ja to nechcem nechať na náhodu buď alebo.

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » ned 8 kvě, 2011 10:44

Triana píše:Hej ja s tým rátam, toho inžiniera by som si spravila len aby som si spravila nejaké zadné dvierka. Pre mňa to je životný štýl ja sa tam jednoznačne budem snažiť dostať a spravím a aj už teraz robím pre to všetko. Venujem sa armáde už nejaký ten rok, teraz sme dostali pozvanie od ministra Galka ideme pomáhať robiť program na DoD do Kuchyne, pre mňa to je neskutočné že aj takto sa môžem zapájať už počas štúdia napríklad v tomoto je náš minister skvelí, komunikuje ochotne s ľuďmi. Ja som mladšia ako ty, mám 22 rokov preto chcem ing dorobiť popri vojenskému povolaniu bežia mi roky a ja to nechcem nechať na náhodu buď alebo.


Úplne výborne nato ideš. Máš 22 spokojne dokonči školu, tú síce na vojenčine nevyužiješ ale ako si písala tie zadné dvierka. Galko je podľa mojho osobného názoru super minister aj keď má modrú knižku ale vidno že sa snaží a robí čo može aj keď nato peniaze nemá....
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » ned 8 kvě, 2011 11:19

To ano, podla mňa je skvelý, nikdy som nemala nejakú osobu ktorú by som obdivovala ale jeho hej :) Konečne niekto čo sa snaží pre tie ozbrojené sily niečo robiť, nenosí sa ako zdutý páv, povie pravdu ako mizerne to tam vyzerá, je otvorený tomu čo nám ponúka NATO a OSN čo si myslím že len zvýši prestíž ozbrojených síl lebo hlavne to mladých ľudí čo by boli radi vojaci odrádza že na slovensku budú len sedieť na útvare a zabíjať čas. Galko sa snaží z vojakov robiť vojakov. Je vela miest na svete kde pomoc potrebujú. ja viem že to nie je také ideálne a ide tam hlavne aj o peniaze ale sú tam aj ludia.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 10 kvě, 2011 14:35

Triana píše:takže nik nevie???


Síce pri podávaní žiadosti uvediete miesto výkonu štátnej služby, ale komisia určuje kto bude prijatý na strelca, tak posudzuje všetkých žiadateľov na strelca všeobecne. Až po rozhodnutí komisie o prijatí Vám budú telefonicky volať, či máte záujem ešte slúžiť v OS SR a miesto ktoré Vám OS SR ponúkajú. Taká je prax. Samozrejme prihliada sa aj na to, na ktorú pozíciu ste si podali žiadosť.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » stř 11 kvě, 2011 8:14

TONO píše:Úplne výborne nato ideš. Máš 22 spokojne dokonči školu, tú síce na vojenčine nevyužiješ ale ako si písala tie zadné dvierka. Galko je podľa mojho osobného názoru super minister aj keď má modrú knižku ale vidno že sa snaží a robí čo može aj keď nato peniaze nemá....


Iba oprava info - minister Galko nemá modrú knižku a vykonal vojenskú zákldnú službu :!:
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“