NOVÉ VÝBEROVÉ KONANIE

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

NOVÉ VÝBEROVÉ KONANIE

Příspěvekod kapitan » pát 15 dub, 2011 10:14

Ako som sľúbil dávam Vám do pozornosti nové výberové konanie s nástupom do ozbroejných síl SR - august 2011

Výberové konania sú zverejnené

Kód: Vybrat vše

http://www.profesionalnaarmada.sk/95/vyberove-konanie.php?mnu=91

Kód: Vybrat vše

http://personal.mil.sk/11141/pripravna-statna-sluzba.php


Ponuka je rozsiahla, tak si dobre preštudujte aké kvalifikačné požiadavky vyžadujeme na jednotlivé funkcie. Ak k nejakej funkcii sa nevyžaduje ďalšia kvalifikačná požiadavka stačí mať stredné prípadne úplné stredné vzdelanie.

POZOR na termín podania žiadosti do 13. mája 2011

Nenechávajte si to na poslednú chvíľu :!: :!: :!:
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

charon2011
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15 dub, 2011 12:25

Příspěvekod charon2011 » pát 15 dub, 2011 12:35

Vodič na posádku v Nitre, neviete či Zobor alebo Krškany? ´dakujem

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pát 15 dub, 2011 18:49

charon2011 píše:Vodič na posádku v Nitre, neviete či Zobor alebo Krškany? ´dakujem


Podľa toho ktorý vodič, lebo sú tam vodiči na oba útvary. Bližšie odpoviem v pondelok.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Vendo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 16 dub, 2011 20:57

Příspěvekod Vendo » sob 16 dub, 2011 21:08

kapitan píše:Lekárske prehliadky - podľa mňa nie sú prísne, len máme určité pravidlá a určité diagnózy s ktorými sa do armády nedostanete. Vo všeobecnosti ja vravím, pokiaľ ste neboli často chorľaví, nemali vážnu operáciu, nemáte alergiu a okuliare nad 3 dioptrie, tak je to OK.


mohol by som sa spytat, tiez sa planujem pridat k armade a dokonca su pre mna aj vyborne funkcie momentalne ponukane vo vyberovom konani

takze, ta alergia, je uplne nepripustna? mam nejaku mensiu na roztoce a najeku travu, lieky som na nu v zivote nebral, tazkosti mi v zivote ziadne nesposobovala (okrem 1-2 kychnuti pri praseni perin :D) bude to velka prekazka?

a dalej, momentalne vyberove konanie je s planovanym nastupom "august 2011" bohuzial, prave v auguste toho roku sa mi ide sestra vydavat, a naozaj by som to nerad zmeskal, da sa nejako v pripade prijatia vybavit par dni volno (v podstate jeden den a noc) hned takto na zaciatku pocas vycviku?

charon2011
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15 dub, 2011 12:25

Příspěvekod charon2011 » ned 17 dub, 2011 15:24

kapitan píše:Podľa toho ktorý vodič, lebo sú tam vodiči na oba útvary. Bližšie odpoviem v pondelok.

Dobrý deň.
Na výberovom je iba označenie vodič a mestá posádok. Ja mám 27 rokov mám vysokú školu Technickú fakultu a strednú školu - strojárina / dopravné zariadenie/. Mám aj vodičský ,,C". Chcel by som nastúpiť do útvaru Nitra - Krškany. A uvažujem na akú funkciu?...ďakujem za pomoc

david
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17 dub, 2011 21:36
Bydliště: Slovenská republika

Příspěvekod david » ned 17 dub, 2011 21:44

zdravim

chcel by som sa opytat ohladom vypisaneho noveho VK konkretne pozicia starsi dostojnik (pravna skupina - Kuchyna). Ak by som sa prihlasil asi aku pribliznu sancu mam na pravnicke miesto (cca kolko pravnikov sa hlasi)? ci je tam nejaka sanca :) Je vo VK aj odborny test? Aka dlha pravna prax sa pozaduje? A aky je rozdiel medzi touto pozicou a pozicou nacelnik skupiny Nitra ? dakujem za odpoved

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 18 dub, 2011 19:08

Vendo píše:mohol by som sa spytat, tiez sa planujem pridat k armade a dokonca su pre mna aj vyborne funkcie momentalne ponukane vo vyberovom konani

takze, ta alergia, je uplne nepripustna? mam nejaku mensiu na roztoce a najeku travu, lieky som na nu v zivote nebral, tazkosti mi v zivote ziadne nesposobovala (okrem 1-2 kychnuti pri praseni perin :D) bude to velka prekazka?

a dalej, momentalne vyberove konanie je s planovanym nastupom "august 2011" bohuzial, prave v auguste toho roku sa mi ide sestra vydavat, a naozaj by som to nerad zmeskal, da sa nejako v pripade prijatia vybavit par dni volno (v podstate jeden den a noc) hned takto na zaciatku pocas vycviku?


Čo sa týka zdravotného stavu, tak odporúčam vziať si so sebou hneď prvý deň (keď si pôjdete podať žiadosť na ÚVS) aj kompletnú zdravotnú dokumentáciu, najlepšie by bolo s čo najčerstvejšiu lekárskou správou od alergiológa. Všeobecne sa totiž nedá povedať, ktoré alergie sú prípustné a ktoré nie.

Nástup je plánovaný na 1. august 2011. Predpokladám, že svatka sestry bude v sobotu poobede. Neviem, kde bývate, ale čisto teoreticky už by ste mohli byť doma. Ak nestuhnete sobáš, tak oslavu už určite. Minimálne však dozvuky v nedeľu. Na väčšinu víkendov chodia čakatelia domov.

Nechcel by som bagatelizovať svadbu Vašej sestry, ale pri podaní žiadosti sa zaväzujete, že budete slúžiť podľa potrieb ozbrojených síl SR. Slovensko je prednejšie!!!
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 18 dub, 2011 19:13

charon2011 píše:Dobrý deň.
Na výberovom je iba označenie vodič a mestá posádok. Ja mám 27 rokov mám vysokú školu Technickú fakultu a strednú školu - strojárina / dopravné zariadenie/. Mám aj vodičský ,,C". Chcel by som nastúpiť do útvaru Nitra - Krškany. A uvažujem na akú funkciu?...ďakujem za pomoc


Prečo práve Krškany? Asi vite prečo. Podať žiadosť si môžete až na tri funkcie. Odporúčam Vám neviazať sa na jeden útvar v jednej posádke. Zo skúsenosti Vám môžem poradiť, že najhoršie je dostať sa do systému. Premiestnenie je už o niečo ľahšie. Tiež nie je napísané, že po prijatí do Krškan nebudete v priebehu 2 rokov premiestnený podľa potrieb ozbrojených síl SR niekam úplne inam. napr. Michalovce. Musíte počítať aj s touto alternatívou.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 18 dub, 2011 19:19

david píše:zdravim

chcel by som sa opytat ohladom vypisaneho noveho VK konkretne pozicia starsi dostojnik (pravna skupina - Kuchyna). Ak by som sa prihlasil asi aku pribliznu sancu mam na pravnicke miesto (cca kolko pravnikov sa hlasi)? ci je tam nejaka sanca :) Je vo VK aj odborny test? Aka dlha pravna prax sa pozaduje? A aky je rozdiel medzi touto pozicou a pozicou nacelnik skupiny Nitra ? dakujem za odpoved


Štatistika podaných žiadosti na jednotlivé funkcie bude známa až po ukončení VK, teda treba si podať žiadosť. To jednoznačne. Šanca je vždy. My nevyhlasuje fiktívne výberové konania. Tie funkcie sú voľné a vyberáme najlepších uchádzačov. V postate sa jedná o obsahovo totožné funkcie, avšak náčelník skupiny v Nitre pravdepodobne riadi, teda má min. 2 podriadených. Prax nepožadujeme, len vyučenosť v odbore. Test sa nevykonáva. TEDA jednoznačne, neváhajte a navštívte príslušnú ÚVS-ku a podajte si žiadosť.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Vendo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 16 dub, 2011 20:57

Příspěvekod Vendo » pon 18 dub, 2011 20:31

kapitan píše:Čo sa týka zdravotného stavu, tak odporúčam vziať si so sebou hneď prvý deň (keď si pôjdete podať žiadosť na ÚVS) aj kompletnú zdravotnú dokumentáciu, najlepšie by bolo s čo najčerstvejšiu lekárskou správou od alergiológa. Všeobecne sa totiž nedá povedať, ktoré alergie sú prípustné a ktoré nie.

Nástup je plánovaný na 1. august 2011. Predpokladám, že svatka sestry bude v sobotu poobede. Neviem, kde bývate, ale čisto teoreticky už by ste mohli byť doma. Ak nestuhnete sobáš, tak oslavu už určite. Minimálne však dozvuky v nedeľu. Na väčšinu víkendov chodia čakatelia domov.

Nechcel by som bagatelizovať svadbu Vašej sestry, ale pri podaní žiadosti sa zaväzujete, že budete slúžiť podľa potrieb ozbrojených síl SR. Slovensko je prednejšie!!!
Vdaka za odpoved!
v priebehu tohto tyzdna sa pojdem k nam do Ziliny teda informovat blizsie aj s kartou, pripadne skocim za alergologickou nech spravi novu spravu
a co sa tyka svatby, ano bude v sobotu, ale aby som ju zmeskal za to mi to nestoji, to by som si podal ziadost az pri buducom vyberovom, nemam sa kam ponahlat, aspon by som stihol vcely na jesen zazimovat :P

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 19 dub, 2011 12:03

Vendo píše:Vdaka za odpoved!
v priebehu tohto tyzdna sa pojdem k nam do Ziliny teda informovat blizsie aj s kartou, pripadne skocim za alergologickou nech spravi novu spravu
a co sa tyka svatby, ano bude v sobotu, ale aby som ju zmeskal za to mi to nestoji, to by som si podal ziadost az pri buducom vyberovom, nemam sa kam ponahlat, aspon by som stihol vcely na jesen zazimovat :P


Rozhodnutie je výlučne na Vás. Avšak treba si uvedomiť, že pravdepodobnosť, že Vás prijmeme do ozbrojených síl SR po prvom úspešnom výberovom konaní je malá. Všetko záleží od pozície o ktorú sa budete uchádzať a hlavne od počtu žiadateľov na danú funkciu.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » úte 19 dub, 2011 13:21

kapitan píše:Rozhodnutie je výlučne na Vás. Avšak treba si uvedomiť, že pravdepodobnosť, že Vás prijmeme do ozbrojených síl SR po prvom úspešnom výberovom konaní je malá. Všetko záleží od pozície o ktorú sa budete uchádzať a hlavne od počtu žiadateľov na danú funkciu.



neda mi to sa nespytat...z tohto to chapem tak, ze az sa nedostanem na 1x do armady tak sa dostanem do takeho ako keby poradovnika a na druhe vyberove budem uprednostneny pred ostatnymi novymi alebo ako ? :)

Drazen94
Vojín
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19 dub, 2011 10:00

Mám pár otázok

Příspěvekod Drazen94 » úte 19 dub, 2011 13:49

Zdravím chcem získať pár informácií. Včera som postrehol, že sa vypísali nové výberové konania a tuho premýšľam čo robiť.
Moja situácia je nasledovná:
10.5.2011 ak všetko pôjde podľa plánu úspešne zoštátnicujem VŠ 2 stupňa v odbore učiteľstvo Telesnej a Etickej výchovy na FHV UMB v Banskej Bystrici. Som vo veľmi slušnej zdravotnej a logicky aj fyzickej kondícii. Všimol som si, že je výberové konanie na pozíciu "dôstojník telocvikár"- posádka Nitra, Michalovce. Smiem sa opýtať, čo obnáša táto pozícia resp. je uvedené, že by to mal byť absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu. Ja som absolvent Fakulty humanitných vied. V náplni štúdia boli okrem predmetov z TV aj rôzne humanitné predmety (pedagogika, psychológia, sociológia, filozofia), moja znalosť ang. jazyka je mizerná.
Môžete mi poslať seriózne info na aké pozície by som sa mohol hlásiť kde je to z môjho pohľadu perspektívne?
Ešte by ma zaujímalo aký je rozdiel medzi kadetom a čakateľom roty?
ďakujem za odpoveď

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » stř 20 dub, 2011 8:25

Ono bude najlepšie ak zájdeš na regrutačné stredisko, tam ti radi poradia, nemusíš sa tam k ničomu viazať len ti pomôžu sa rozhodnúť, dajú ti informácie a budeš mať istotu že tie info sú pravdivé.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » čtv 21 dub, 2011 7:44

Vincenzo píše:neda mi to sa nespytat...z tohto to chapem tak, ze az sa nedostanem na 1x do armady tak sa dostanem do takeho ako keby poradovnika a na druhe vyberove budem uprednostneny pred ostatnymi novymi alebo ako ? :)


Všetci žiadatelia o vstup do ozbrojených síl SR majú mylnú predstavu, že čím skôr vo výberovom konaní si podajú žiadosť, tým je väčšia pravdepodobnosť, že budú prijatí. To nie je ako keď sa naberajú pracovníci do hypermarketu - kto skôr príde ten skôr melie.

To znemená, že nejaké poradovníky sa z dôvodu výberu čo najkvalitnejšieho personálu nevytvárajú. Samozrejme výberová komisia prihliada aj na to, koľký krát je žiadateľ zaradený do výberového konania. Teda ak by boli dvaja totožní uchádzači bude uprednostnený uchádzač, ktorý je opakovane splnil podmienky prijatia do ozbrojených síl. SR. Máme uchádzačov, ktorí boli prijatí až na 5-7 výberové konanie. Teda uchádzali sa o vstup do armády skoro dva roky.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“