NOVÉ VÝBEROVÉ KONANIE

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Mám pár otázok

Příspěvekod kapitan » čtv 21 dub, 2011 7:50

Drazen94 píše:Zdravím chcem získať pár informácií. Včera som postrehol, že sa vypísali nové výberové konania a tuho premýšľam čo robiť.
Moja situácia je nasledovná:
10.5.2011 ak všetko pôjde podľa plánu úspešne zoštátnicujem VŠ 2 stupňa v odbore učiteľstvo Telesnej a Etickej výchovy na FHV UMB v Banskej Bystrici. Som vo veľmi slušnej zdravotnej a logicky aj fyzickej kondícii. Všimol som si, že je výberové konanie na pozíciu "dôstojník telocvikár"- posádka Nitra, Michalovce. Smiem sa opýtať, čo obnáša táto pozícia resp. je uvedené, že by to mal byť absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu. Ja som absolvent Fakulty humanitných vied. V náplni štúdia boli okrem predmetov z TV aj rôzne humanitné predmety (pedagogika, psychológia, sociológia, filozofia), moja znalosť ang. jazyka je mizerná.
Môžete mi poslať seriózne info na aké pozície by som sa mohol hlásiť kde je to z môjho pohľadu perspektívne?
Ešte by ma zaujímalo aký je rozdiel medzi kadetom a čakateľom roty?
ďakujem za odpoveď


Po Veľkej noci Vám pošlem správu a kontakt na kolegu, ktorý zastáva funkciu telovýchovného náčelníka, ktorý Vám veľmi rád odpovie, čo taká funkcia komplexne obnáša.

Rozdiel medzi funkciou čakateľ a kadet.

čakateľ - funkcia určená pre zaradenie do výcviku na funkcie mužstva a poddôstojníkov.

kadet - funkcia určená pre zaradenie do výcviku na funkcie dôstojníkov.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Rastislav
Desátník
Desátník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 23 dub, 2011 12:28

Příspěvekod Rastislav » sob 23 dub, 2011 12:53

Dobry den prajem, ja mam tiez zopar otazok, budem rad ak mi pomozete! mam diplom II. stupen VS z odboru specialna strojarska technika (vyroba zbrani, skladovanie municie a podobne) cize moje vzdelanie spada pod stojarinu a bohuzial nemam vodicky preukaz! Teraz co su vyhlasene vyb. konanie pre Kadet roty základného vojenského výcviku - tam smu iba VS absolventi...1. otazka: Mám vobec sancu si podat ziadost na toto vyberove konaie s mojim vzdelanim?? 2. Otazka: mozem si podat ziadost na Čakateľa roty základného vojenského výcviku a zaroven na vyb. konanie na Informatika?? 3. Otázka: da sa nejako zistit ze kto bol ako dozor na minulych fyzickych vyb. konani pre stredoskolakov co bolo vyhlasne 15.12.2010??? dakujem za odpovede

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » ned 8 kvě, 2011 5:15

Vincenzo píše:neda mi to sa nespytat...z tohto to chapem tak, ze az sa nedostanem na 1x do armady tak sa dostanem do takeho ako keby poradovnika a na druhe vyberove budem uprednostneny pred ostatnymi novymi alebo ako ? :)


Ako písal Kapitán , toto je už profi armáda, nie jak pred rokmi keď to bolo povinné..... to je proste práca.
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » ned 8 kvě, 2011 13:51

TONO píše:Ako písal Kapitán , toto je už profi armáda, nie jak pred rokmi keď to bolo povinné..... to je proste práca.


to je jasne, len ci budem uprednostneny....kamos pisal ze ano ale skutocnost nemusi byt taka :)

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 10 kvě, 2011 14:00

Rastislav píše:Dobry den prajem, ja mam tiez zopar otazok, budem rad ak mi pomozete! mam diplom II. stupen VS z odboru specialna strojarska technika (vyroba zbrani, skladovanie municie a podobne) cize moje vzdelanie spada pod stojarinu a bohuzial nemam vodicky preukaz! Teraz co su vyhlasene vyb. konanie pre Kadet roty základného vojenského výcviku - tam smu iba VS absolventi...1. otazka: Mám vobec sancu si podat ziadost na toto vyberove konaie s mojim vzdelanim?? 2. Otazka: mozem si podat ziadost na Čakateľa roty základného vojenského výcviku a zaroven na vyb. konanie na Informatika?? 3. Otázka: da sa nejako zistit ze kto bol ako dozor na minulych fyzickych vyb. konani pre stredoskolakov co bolo vyhlasne 15.12.2010??? dakujem za odpovede


Otázok fúra, tak poďme nato:
add 1. Výberové konanie (VK) 3/K1/2011 - pripúšťa funkciu - dôstojník, avšak za predpokladu, že ovládate anglický jazyk a že máte vodičák B. Ak vy ste nastúpili teraz do autoškoly, tak sa dajú privrieť oči, lebo do ukončenia VK ho získate (myslím, že sa robí asi 30 dní)
add 2. Môžete si podať žiadosť aj na viac VK, ale pozor - informatik je VK do dočasnej štátnej služby - teda sú tam iné špecifiká na prijatie.
add 3. Mená personálu, ktorí vykonávajú preskúšanie z fyzičky alebo zo psych. spôsobilosti, je interná informácia.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 10 kvě, 2011 14:02

Vincenzo píše:to je jasne, len ci budem uprednostneny....kamos pisal ze ano ale skutocnost nemusi byt taka :)


v skutočnosti výberová komisia prihliada aj na počet absolvovaných výberových konaní. Takže "kamoš" mal pravdu.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » pát 20 kvě, 2011 16:45

chcem sa spytat este jednu vec, ohladom nastupu do armady na vyvcik v martine....ze ci nastup moze byt aj oskoreny napr v polke jula, alebo len v auguste kedze ma armada v juli dovolenku, dik.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » sob 21 kvě, 2011 13:10

Vincenzo píše:chcem sa spytat este jednu vec, ohladom nastupu do armady na vyvcik v martine....ze ci nastup moze byt aj oskoreny napr v polke jula, alebo len v auguste kedze ma armada v juli dovolenku, dik.


výcvikový rok sa plánuje v armáde do konca októbra predchádzajúceho roku. To znamená, že termín 1. august bol určený ešte pred 1.1.2011. De facto - výcvik prebehne v naplánovanom termíne. Apropo ozbrojené sily SR nemajú "celozávodnú dovolenku" :lol: - to by som si nevedel predstaviť.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » sob 21 kvě, 2011 21:29

kapitan píše:výcvikový rok sa plánuje v armáde do konca októbra predchádzajúceho roku. To znamená, že termín 1. august bol určený ešte pred 1.1.2011. De facto - výcvik prebehne v naplánovanom termíne. Apropo ozbrojené sily SR nemajú "celozávodnú dovolenku" :lol: - to by som si nevedel predstaviť.


tak dufam ze na 1.august najskor :) lebo az sa podari a zoberu ma na 1x tak by som bol nerad keby cele leto makam v martine, ale co uz pre armadu nespravim :) a nemyslel som to tak ako celozavodnu :D ale tie nizsie funkcie maju nie? :)

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » ned 22 kvě, 2011 7:05

Vincenzo píše:tak dufam ze na 1.august najskor :) lebo az sa podari a zoberu ma na 1x tak by som bol nerad keby cele leto makam v martine, ale co uz pre armadu nespravim :) a nemyslel som to tak ako celozavodnu :D ale tie nizsie funkcie maju nie? :)


ani nižšie funkcie. podľa zákona musí mať vojak aspoň jednu časť dovolenky nepretržite a to v dĺžke 21 dní. pravda a realita je taká, že málokedy si vojaci určujú kedy chcú dovolenky. všetko je v súlade s plnením služobných úloh. 8)
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Flash
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25 črc, 2011 12:43

nástup

Příspěvekod Flash » pon 25 črc, 2011 16:19

zdravím,ten nástup na základný vojenský výcvik do Martina je teda toho 1. augusta 2011 do 7:00??nebola žiadna zmena?nemohol som si to spliesť s nejakým iným nástupom na výcvik?je len jeden v auguste 2011?(výberové konanie zo 14.Apríla 2011 čakatel rzvv)

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Re: nástup

Příspěvekod Vincenzo » stř 27 črc, 2011 21:22

Flash píše:zdravím,ten nástup na základný vojenský výcvik do Martina je teda toho 1. augusta 2011 do 7:00??nebola žiadna zmena?nemohol som si to spliesť s nejakým iným nástupom na výcvik?je len jeden v auguste 2011?(výberové konanie zo 14.Apríla 2011 čakatel rzvv)


co stresujes :D zavolaj tam a mas to vybavene do minutky ;)


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“