Ako vstupit do Armady SR?

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Martin Fidrik
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 24 úno, 2011 23:09

Ako vstupit do Armady SR?

Příspěvekod Martin Fidrik » čtv 24 úno, 2011 23:34

Dobry den
Mam otazku ohladom vstupu do Armady SR. Neviem ako je to zo vstupom do armady. Chcel by som nastupit po zmaturovani na strednej skole. Rozmyslal som aj o vysokej vojenskej skole nakolko som na gymnaziu ale neviem co by som presiel matematickymi testami. Anglicky jazyk by som mal ovladat velmi dobre nakolko som ma 10 mesiacov v USA. Bude anglictina nejaka vyhoda pri vyberovom konani do armady hned po strednej skole?
Myslim si ze s fyzickou kondiciou som na tom dobre , venujem sa posilnovanie 4 roky a behavam pravidelne.
Este by ma zaujimali jednotlive funkcie v armade.
Dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Ako vstupit do Armady SR?

Příspěvekod kapitan » pát 25 úno, 2011 14:36

Martin Fidrik píše:Dobry den
Mam otazku ohladom vstupu do Armady SR. Neviem ako je to zo vstupom do armady. Chcel by som nastupit po zmaturovani na strednej skole. Rozmyslal som aj o vysokej vojenskej skole nakolko som na gymnaziu ale neviem co by som presiel matematickymi testami. Anglicky jazyk by som mal ovladat velmi dobre nakolko som ma 10 mesiacov v USA. Bude anglictina nejaka vyhoda pri vyberovom konani do armady hned po strednej skole?
Myslim si ze s fyzickou kondiciou som na tom dobre , venujem sa posilnovanie 4 roky a behavam pravidelne.
Este by ma zaujimali jednotlive funkcie v armade.
Dakujem za odpoved.


Keďže ste gymnazista (teda budúcu absolvent) odporúčam Vám štúdium na Akadémii ozbrojených síl v Litovskom Mikuláši. Bližšie info na www.aos.sk . Sú tam zverejnené aj vzorové testy na prijímačky z matematiky a anglického jazyka. Skúste si ich spraviť doma pre seba a zistíte, či nato máte alebo nie.

Druhá cesta je priamo po skončení strednej školy do ozbrojených síl, síce s Vašim vzdelaním by to boli funkcie všeobecného charakteru - teda strelec, guľometník, ženista, prieskumník a pod. Potom je už lepšie urobiť si vodičský preukaz na skupinu C a hlásiť sa ako vodič. Zatiaľ preukázateľnú prax vo vedení vozidiel nevyžadujeme. Podmienky vstupu sú na stránke www.profesionalnaarmada.sk . Ozvite sa ako ste sa rozhodli. :roll:
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » úte 15 bře, 2011 7:56

Len tak pre zaujmavosť sa chcem opýtať. Koľko ľudí sa hlásilo na toto kolo a koľko sa príjme, myslím dokopy na všetky funkcie.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » čtv 17 bře, 2011 18:01

TONO píše:Len tak pre zaujmavosť sa chcem opýtať. Koľko ľudí sa hlásilo na toto kolo a koľko sa príjme, myslím dokopy na všetky funkcie.


Takže predbežná štatistika (tí čo si podali prihlášku na AOS) prijímacieho konania za celú Slovenskú republiku:
počet žiadateľov - 1097 ľudí
počet miest k obsadeniu - 50

Štatistiku za výberové konanie "Nástupný termín apríl/2011" upresním v dohľadnej dobe (možno už budúci týždeň). Mám len kusé informácie - samozrejme za BB-kraj.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

informacie

Příspěvekod kristo11 » ned 20 bře, 2011 22:31

Mam zaujem o par informacii :) Viem že už vela ludi sa o take niečo zaujimalo ale 2 hodiny som bludil po tomto forku a niektore odpovede na moje otazky som nenašiel :) ........

Som Slovak. Mam 18 rokov 186cm a 75kg(vaha ide hore zo dna na den :) ). Mojim snom je stať sa vojakom a byť jednym z najlepšich :). Momentalne študujem na strednej škole a na rok maturujem. Pochadzam z vychodu slovenska konkretne zo Spisskej Novej Vsi. Hral som futbal 9 rokov a momentalne sa už treti rok venujem posilovaniu.

Chcem sa spytať kedy si mam podať prihlašku do armady ak budem mať spravenu maturitu koncom maja 2012 (ovšem ak ju spravim :D )
Ak by som sa dostal do armady mam hlavne zaujem o zahranične misie je tam neaka šanca že sa na ne dostanem ?
Chcel by som byť obyčajny vojak pešiak. Ale oslovilo ma aj letectvo. Naberaju sa aj piloti? Mal by som aj ja možnosť stať sa pilotom aj ked do teraz nemam žiadne skusenosti s lietanim? alebo na to by som už musel mať neaky kurz ?

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Re: informacie

Příspěvekod TONO » pon 21 bře, 2011 7:32

Chcem sa spytať kedy si mam podať prihlašku do armady ak budem mať spravenu maturitu koncom maja 2012 (ovšem ak ju spravim :D )


Keď bude vypísané výberové konanie :wink: http://www.mod.gov.sk/95/vyberove-konanie.php?mnu=91

Ak by som sa dostal do armady mam hlavne zaujem o zahranične misie je tam neaka šanca že sa na ne dostanem ?

http://forum.vojsko.net/viewtopic.php?t=1470 (Na spodku je odpoveď)

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » pon 21 bře, 2011 13:43

ano čital som si to už skor je tam pisane:
"Do vojenských misií a operácií sa vysielajú celé organické roty. Prápory - NIE.
Výber jednotlivcov je iba u štábnych funkcií - väčšinou sú to dôstojnícke miesta.
Misia nie je dobrovoľná- je nariadená rozkazom. V závažných prípadoch sa prihliada aj na potreby profesionálneho vojaka."


hlbšie vysvetlenie by som chcel... je tam šanca že možem byť na dôstojníckom mieste?
Taktiež ako je myslene to že misia je nariadena rozkazom? ... Je to myslene tak, že napriklad štat alebo štatny organ nariadi, že do iraku pojde 50 vojakov a armada to vyberie, ak je to tak vybera dobrovolnikov, ktory prejdu testami? alebo da rozkaz 50 vojakom ktory nemaju na vyber a musia tam isť ? :)

A ešte jedna vec je na internete zaveseny vzor prihlasovacieho formulara ? alebo sa do armady prihlasuje inak ?

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » pon 21 bře, 2011 19:37

štáb to je velenie, teda riadiace funkcie,ako písal kapitán tak večšinou důstojníci. Teda máš šancu ísť ako dostojnik ak si dostojník :wink: (jestli se nepletu ) :)

Áno misia je nariadená rozkazom. To máš jak u civilov služobnú cestu. Šéf ti prikáže že ideš. Tak som to pochopil ja.
Viac info je aj na http://www.mosr.sk/ stačí si to poprechádzať.

kapitan píše:Bohužiaľ tlačivá, ktoré máme na stránke www.profesionalnaarmada.sk sú staré, ale pracujeme na ich update. Ale na prvú návštevu si stačí doniesť platný občiansky preukaz a ak vlastníte, tak aj vodičský preukaz. Nebojte sa, budete mať dosť času všetky tlačivá vypísať a doniesť nám do uzávierky I. fázy prijímacieho konania. ?lol?

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » pon 21 bře, 2011 20:10

TONO píše:štáb to je velenie, teda riadiace funkcie,ako písal kapitán tak večšinou důstojníci. Teda máš šancu ísť ako dostojnik ak si dostojník :wink: (jestli se nepletu ) :)

Áno misia je nariadená rozkazom. To máš jak u civilov služobnú cestu. Šéf ti prikáže že ideš. Tak som to pochopil ja.
Viac info je aj na http://www.mosr.sk/ stačí si to poprechádzať.



dakujem za odpoved ale je potrebujem presne vedieť a nie ako si to ty pochopil lebo možeš (ale nemusiš) sa myliť :)

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » úte 22 bře, 2011 8:22

Tak to máš pravdu, sám som zvedavý :)

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » úte 22 bře, 2011 23:03

Len dufam že sa dočkam odpovedi :)

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » čtv 24 bře, 2011 7:49

Zaujmavé je , že keď bola vojenčina povinná bol problém sa tomu vyhnúť a teraz je problém sa tam dostať :lol:

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » čtv 24 bře, 2011 22:16

No presne tak :) Ale vtedy bola doba ina bolo kde robiť nie ako teraz :)

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod TONO » pát 25 bře, 2011 7:45

kristo11 píše:No presne tak :) Ale vtedy bola doba ina bolo kde robiť nie ako teraz :)


To máš svetú pravdu. Ale zas nie každý tam ide pre peniaze alebo že nemá prácu.
Napr. keby ma teraz vzali, tak ako vojak 2. stupňa by som platom klesol o značnú položku, samozrejme som započítal aj príspevok na bývanie... :? Dôvod? Už ma nebaví každe ráno vstávať do práce len kôli tomu aby som na konci mesiaca mal peniaze na účte. :twisted:
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

kristo11
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 20 bře, 2011 22:06
Bydliště: SNV

Příspěvekod kristo11 » ned 27 bře, 2011 12:49

mna do armady vobec nelaka len kvôli platu :)


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“