Ako vstupit do Armady SR?

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Rastislav
Desátník
Desátník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 23 dub, 2011 12:28

Příspěvekod Rastislav » stř 27 dub, 2011 21:15

odpoved c.1 : ano, okolo jedneho kolecka presne co ma 400m , casova tabila tam neni, ale dozor ti hovori cas po kazdom kole....

Odpoved c.2
podmienky prijatia

Povolanie vojaka je špecifické a vyžaduje si kvalitného jednotlivca. Nielen vzdelanie však robí človeka dobrým vojakom. Je to predovšetkým vnútorné presvedčenie, osobná motivácia a vernosť svojej krajine. Úspešný môžete byť len v prípade dobrej fyzickej zdatnosti, psychickej odolnosti a zdravotnej kondície.

Profesionálnym vojakom môže byť len ten, kto spĺňa tieto podmienky:

* vek minimálne 18 rokov a maximálne 30 rokov (pre hodnostný zbor mužstva, poddôstojníkov a dôstojníkov), resp. 25 rokov (pre štúdium na vojenskej vysokej škole - Akadémii ozbrojených síl M. R. Štefánika)
* minimálne stredné odborné vzdelanie bez maturity
* štátne občianstvo SR alebo aj štátu, ktorý je štátom EÚ alebo členom medzinárodnej organizácie zabezpečujúcej spoločnú obranu proti napadnutiu, ktorej je SR členom
* trvalý pobyt na území SR
* ovládanie štátneho jazyka
* ku dňu prijatia do štátnej služby nie je evidovaný ako občan, ktorý odoprel výkon mimoriadnej služby
* bezúhonnosť
* spoľahlivosť
* zdravotná spôsobilosť
* psychická spôsobilosť a fyzická zdatnosť
* spôsobilosť na orávne úkony v plnom rozsahu
* súhlas s výkonom štátnej služby podľa potrieb služobného úradu
* dňom prijatia do ozbrojených síl nesmie:
o byť členom politickej strany alebo politického hnutia
o podnikať alebo vykonávať inú zárobkovú činnosť
* úspešne absolvovanie výberového konania

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » čtv 28 dub, 2011 5:07

Rastislav píše:odpoved c.1 : ano, okolo jedneho kolecka presne co ma 400m , casova tabila tam neni, ale dozor ti hovori cas po kazdom kole....



to akoze kolko ich tam je ked si kazdeho pamataju kto kolko odbehol ? :) ved ked 20 ludi bezi na jednom malom ihrisku tak je to chaos :)

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » čtv 28 dub, 2011 8:37

Vincenzo píše:tam nejde o to ci odbehnes minimum alebo 5km ....tam sa len napise ci spravil alebo nespravil a komisia sa rozhoduje skor podla zdravotneho stavu alebo zivotopisu :)


No ja čo mám kamarátov u vojska a rozprávala som sa s nimi tak mi vraveli úple niečo iné ako ty a to tam už robia všetci vyše desať rokov. Aj známy čo sa hlásil splnil fyziké aj zdravotné prešiel všetkým ale rozhodnutie bolo že preňho nie je miesto tak ho nepríjmajú (nakolko časovo tie fyzické dali niektorí lepšie ako on...)

Zober si len to ako teraz vzali ženu do 5. pluku špeciálneho určenia, keď hovoril na kameru zodpovedajúci človek sám povedal že vo fyzických testoch obstála lepšie ako väčšina mužov... čiže čas sa asi do úvahy berie.

Ono tie limity splní aj človek čo výrazne nešportuje... mladý človek do 25 rokov je taktiež zväčša zdravý a ak 150 ludí splní vstupné testy a miest je len 10 uznaj že z čoho potom triedia? Vziať všetkých nemôžu čiže určite vo fyzických spravia čiaru pod prvými 10 najlepšími a ostatní aloha

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » čtv 28 dub, 2011 16:02

Triana píše:No ja čo mám kamarátov u vojska a rozprávala som sa s nimi tak mi vraveli úple niečo iné ako ty a to tam už robia všetci vyše desať rokov. Aj známy čo sa hlásil splnil fyziké aj zdravotné prešiel všetkým ale rozhodnutie bolo že preňho nie je miesto tak ho nepríjmajú (nakolko časovo tie fyzické dali niektorí lepšie ako on...)

Zober si len to ako teraz vzali ženu do 5. pluku špeciálneho určenia, keď hovoril na kameru zodpovedajúci človek sám povedal že vo fyzických testoch obstála lepšie ako väčšina mužov... čiže čas sa asi do úvahy berie.

Ono tie limity splní aj človek čo výrazne nešportuje... mladý človek do 25 rokov je taktiež zväčša zdravý a ak 150 ludí splní vstupné testy a miest je len 10 uznaj že z čoho potom triedia? Vziať všetkých nemôžu čiže určite vo fyzických spravia čiaru pod prvými 10 najlepšími a ostatní aloha



robit mozu aj 50 rokov ale len komisia vie podla coho vyberaju....a dnesna armada nieje o tom aky si silny ale o tom co mas v hlave...a podla mna radsej vyberu cloveka ktory mal slabsie vykony ale je uplne zdravy ako niekoho kto mal dobre vysledky ale v jeho zdravotnom zazname je nejaky ten problem :)

Atmos
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 11 bře, 2011 4:36

...

Příspěvekod Atmos » pon 2 kvě, 2011 11:49

Kód: Vybrat vše

- vyplnený osobný dotazník,----kde to mam zobrat?
- životopis,--.-mam
- občiansky preukaz,-----stač poslat kopiu, keďže to pojde poštou?
- vojenská knižka (ak vykonal vojenskú službu),----nemam
- doklady o dosiahnutom vzdelaní, alebo ich overené kópie,--stačí overena kopia?
- čestné vyhlásenie o štátnom občianstve, trvalom pobyte, nevykonávaní zakázaných činností,-----kde to mam zobrať ako to vyzera?
o súhlase s výkonom štátnej služby podľa potrieb služobného úradu a oboznámení sa
s podmienkami výkonu štátnej služby,
- písomné hodnotenie (služobný posudok) posledného zamestnávateľa,----je to doležité čo ked to neziskam?
- zdravotná dokumentácia podľa pokynov posudkového lekára.----posudkový lekar, može byť aj moj obvodný?


Vedel by mi niekto napÍsať odpovede na tieto otazky DÍK. :wink:

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Re: ...

Příspěvekod TONO » pát 6 kvě, 2011 16:44

Atmos píše:

Kód: Vybrat vše

- vyplnený osobný dotazník,----kde to mam zobrat?   *pri osobnej návšteve na vojenskej správe*

- životopis,--.-mam

- občiansky preukaz,-----stač poslat kopiu, keďže to pojde poštou? *predložíš pri osobnej návšte na územnej vojenskej správe*

- vojenská knižka (ak vykonal vojenskú službu),----nemam *nevadí aj tak absolvuješ základný vojenský výcvik*

- doklady o dosiahnutom vzdelaní, alebo ich overené kópie,--stačí overena kopia? *jo predložíš na územnej vojenskej správe*

- čestné vyhlásenie o štátnom občianstve, trvalom pobyte, nevykonávaní zakázaných činností,-----kde to mam zobrať ako to vyzera? *repete UVS*

o súhlase s výkonom štátnej služby podľa potrieb služobného úradu a oboznámení sa
s podmienkami výkonu štátnej služby, * znamená že súhlasíš s tým že pojdeš slúžiť tam kde ťa zaradia*

- písomné hodnotenie (služobný posudok) posledného zamestnávateľa,----je to doležité čo ked to neziskam? *Ak to predchádzajúci zamestnávateľ neposkytne nevadí nieje to nevyhnutné, nie každý také hodnotenie je ochotný dať*

- zdravotná dokumentácia podľa pokynov posudkového lekára.----posudkový lekar, može byť aj moj obvodný? *detaily na UVS pri prvejnávšteve dostaneš zoznam vyšetrení čo musíš absolvovať*



Vedel by mi niekto napÍsať odpovede na tieto otazky DÍK. :wink:
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: ...

Příspěvekod kapitan » stř 11 kvě, 2011 8:38

Atmos píše:

Kód: Vybrat vše

- vyplnený osobný dotazník,----kde to mam zobrat?
- životopis,--.-mam
- občiansky preukaz,-----stač poslat kopiu, keďže to pojde poštou?
- vojenská knižka (ak vykonal vojenskú službu),----nemam
- doklady o dosiahnutom vzdelaní, alebo ich overené kópie,--stačí overena kopia?
- čestné vyhlásenie o štátnom občianstve, trvalom pobyte, nevykonávaní zakázaných činností,-----kde to mam zobrať ako to vyzera?
o súhlase s výkonom štátnej služby podľa potrieb služobného úradu a oboznámení sa
s podmienkami výkonu štátnej služby,
- písomné hodnotenie (služobný posudok) posledného zamestnávateľa,----je to doležité čo ked to neziskam?
- zdravotná dokumentácia podľa pokynov posudkového lekára.----posudkový lekar, može byť aj moj obvodný?


Vedel by mi niekto napÍsať odpovede na tieto otazky DÍK. :wink:


Odpoveď je veľmi jednoduchá - v čase vyhláseného výberového konania navštívte vo svojom kraji Územnú vojenskú správu a prineste si so sebou občiansky preukaz a (ak vlastníte) vodičský preukaz. Všetky doklady Vám dajú vojaci na Územnej vojenskej správe. A nemusíte nič zháňať. VEC VYBAVENÁ.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Joko
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 27 dub, 2011 13:17

Příspěvekod Joko » pon 6 čer, 2011 19:39

je mi blbé o tom hovoriť...ale keď som bol malý mal som menšie problémy...mám žlté zuby...mohol by to byť problém ??

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » úte 7 čer, 2011 4:57

Joko píše:je mi blbé o tom hovoriť...ale keď som bol malý mal som menšie problémy...mám žlté zuby...mohol by to byť problém ??


co ta dopovali tabletkami ze tak pises? :) a farba zubov je nepodstatna, ide o zdravost zubov ....a ja mam napriklad miesta na zuboch, ktore pripominaju kaz a pritom je to len pigment :)

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 7 čer, 2011 6:32

Joko píše:je mi blbé o tom hovoriť...ale keď som bol malý mal som menšie problémy...mám žlté zuby...mohol by to byť problém ??


Pokiaľ to nie je následok nejakej vážnejšej prekonanej choroby, tak to určite nebude problém.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Joko
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 27 dub, 2011 13:17

Příspěvekod Joko » úte 7 čer, 2011 10:06

není to žiaden závažný problém...kazy som už nemal 3 rok takže dúfam že to aj tak zostane...ok ďakujem za odpoveď :)

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » úte 7 čer, 2011 13:26

Joko píše:není to žiaden závažný problém...kazy som už nemal 3 rok takže dúfam že to aj tak zostane...ok ďakujem za odpoveď :)


:lol: :lol: :lol: nato sme tu :lol: :lol: :lol:

držím palce vo výberovom konaní. :wink:
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » stř 8 čer, 2011 5:22

Joko píše:není to žiaden závažný problém...kazy som už nemal 3 rok takže dúfam že to aj tak zostane...ok ďakujem za odpoveď :)


vzdy lepsie sa spytat, ako sa hrat na najmudrejsieho co vsetko vie, vsade bol a vsetko ovlada :) a opak je pravdou ;)

miroslav.pe
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 18 čer, 2011 22:18

Příspěvekod miroslav.pe » sob 18 čer, 2011 22:26

Chcel by som sa opýtať na akú funkciu by bolo pre mňa najlepšie sa hlásiť ak by som mal vyštudovanú VŠ technického smeru - konkrétne v obore stavebníctvo. Predpokladám zrejme že by šlo o ženistu, zaujíma ma však aj do ktorého zboru by som bol pravdepodobne zaradený (mužstvo/poddôstojníci/dôstojníci - čítal som totiž že absolventi civilných VŠ bývajú zaraďovaný do dôstojníckeho zboru, no vo výberových konaniach sa zväčša spomínajú VŠ humanitných a ekonomických smerov), a ako často zvykne prebiehať dané výberové konanie spolu s počtom uchádzačov.

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » stř 22 čer, 2011 9:44

no ale z civilu nemôžeš hneď nastúpiť ako dôstojník, to si možeš podať ak máš nejaký ten rok odslúžený, popri tom si vyštudoval, vo výberom si podáš žiadosť atď.... ak neslúžiš tak z civilnej na dôstojníka pochybujem velmi, myslím že to tam je aj napísané v tom výberovom. Pozri aj ja som na technike a určite pôjdem od nuly.


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“