chcem byť vojačka

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: PSOVOD

Příspěvekod kapitan » stř 11 kvě, 2011 8:43

Shima F&D píše:Dobry den, chcela by som sa hlasit do armady, vyberove konanie bude 18.maja. Vhodna pozicia pre mna je psovod - kedze mam tento odbor aj vystudovany a mam aj psa na taketo ucely. Tuto funkciu som v ponuke nenasla, preto by ma zaujimalo, ci mam ziadat o inu funkciu a neskor sa preradit k psovodom. Ci sa to vobec da. Ak by ste mi mohli poskytnut cim najviac informacii ohladne psovodov v armade, bola by som naozaj rada. Zaujimalo by ma ci je mozne po vstupe do armady, tak ako u policie, ,,zapozicat" svojho vlastneho psa do sluzby - teda vstupit do armady s nim.
Dakujem


Psovod je špecifiká funkcia (nie je len u vojenskej polície, ale napr. aj ochrana letísk). Z praxe Vám môžem povedať, že výberové konaie v priebehu 3 rokov na funkciu psovod nebolo. Odporúčam - uchádzajte sa o inú funkciu na ktorú spĺňate vzdelanie a keď budete vojačkou, začnite pracovať na premiestnení na funkciu psovod. Je to ale beh na dlhé trate, keďže fluktuácia (obmena personálu) na týchto pozíciách je minimálna.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Veronika
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12 bře, 2013 19:58

Re: chcem byť vojačka

Příspěvekod Veronika » úte 12 bře, 2013 20:01

Zdravím, chcela by som radu,chcem vstúpiť do armády ako zdravotná sestra, kde mám začať, čo mám robiť?

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: chcem byť vojačka

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 13 bře, 2013 14:14

Stačí si projít odpovídající témata:

Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej
viewtopic.php?f=111&t=2501

Výběrové řízeni a požadavky na jednotlivé funkce
viewtopic.php?f=111&t=2267

- starší zdravotník – odborná spôsobilosť na výkon odborných pracovných činností
v kategórii
1. asistent - úplné stredné odborné vzdelanie v študijných odboroch zdravotnícky asistent
alebo zdravotnícky záchranár, vyššie odborné vzdelanie v študijnom odbore
diplomovaný zdravotnícky záchranár alebo vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v
študijnom odbore urgentná zdravotná starostlivosť,
2. sestra - vyššie odborné vzdelanie v študijnom odbore diplomovaná všeobecná sestra,
vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v študijnom odbore ošetrovateľstvo alebo
vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore ošetrovateľstvo alebo
3. pôrodná asistentka - vyššie odborné vzdelanie v študijnom odbore diplomovaná
pôrodná asistentka alebo vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v študijnom odbore
pôrodná asistencia,


TESTOVANIE PSYCHICKEJ SPÔSOBILOSTI a FYZICKEJ ZDATNOSTI
viewtopic.php?f=111&t=2052

POSUDZOVANIE ZDRAVOTNEJ SPÔSOBILOSTI
viewtopic.php?f=111&t=2051

POSTUP PRI PODÁVANÍ ŽIADOSTI DO OS SR
viewtopic.php?f=111&t=2050

Všechno je to navrchu jako oznámení a mělo by tam být vše potřebné.

A samozřejmě se podívat na stránky ministerstva na jaké pozice právě nabírají. K otmu je info např. tady: viewtopic.php?f=111&t=2267&p=16455#p16455
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Veronika
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12 bře, 2013 19:58

Re: chcem byť vojačka

Příspěvekod Veronika » pát 15 bře, 2013 17:01

dakujem pekne za radu, pekny den

Andrej251
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 5 zář, 2013 21:09

lekarský posudok

Příspěvekod Andrej251 » čtv 5 zář, 2013 21:19

Dobrý deň ,chcem sa Vás niečo opýtať. Už ako malý chlapec som chcel byť vojakom aj verím ,že ešte ním môžem byť. Ale mám tu jeden problém... keď som mal 16 rokov vyrástol mi na kolene malý kostný výrastok a o pár mesiacov som musel isť na operaciu. Operacia trvala ták 20 minút. Bol to len kostný výrastok.Koleno je teraz fajn ,žiadné problémy. Myslite ,že mám ešte šancu sa stať vojakom ? či by ma cez lekársku prehliadku pustili ďalej ?
ďakujem za odpoveď.

Uživatelský avatar
Corp. Anderson
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 284
Registrován: pát 22 úno, 2013 19:56

Re: chcem byť vojačka

Příspěvekod Corp. Anderson » sob 7 zář, 2013 9:28

Zkus to a uvidíš. Na tohle ti těžko někdo mimo jejich doktorů odpoví. Ale snad by to nemuselo vadit.

-klaudia-
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28 zář, 2013 18:16

Příspěvekod -klaudia- » sob 28 zář, 2013 18:23

zdravim. ja takisto seriozne uvazujem nad vstupom do OSSR. Ked som nastupovala ja na vysoku, AOS bola zatvorena, tak som nastupila na Akdemiu policajneho zboru no do policie ma to nelaka, skor do OSSR. Chcem sa ale opytat ako to funguje s obsadzovanim pozicii? ak som dobre pochopila tak ak prejdem uspesne vsetkymi testami tak som vyhovela ale este to neznamena ze mi najdu miesto tak sa chcem opytat podla coho vyberaju komu daju miesto a komu povedia ze pre neho miesto nieje? resp, opytam sa na rovinu mam sancu sa dostat niekam aj bez znamosti, alebo to funguje bohuzial ako v policajnom zbore ze si musim dopredu zistit nejaky volny flek a potom sa hlasit?


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“